Seyyid Ahmed Rıfai Hayatı ve Eserleri

Yunus eş-Şeyh İbrahim es-Samarrai

Seyyid Ahmed Rıfai Hayatı ve Eserleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-05-01
YAZAR Yunus eş-Şeyh İbrahim es-Samarrai
ISBN 6055457907
DOSYA FORMATI 5,38 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rıfâî’lik, Türk insan ve toplumuna etki eden en eski düşünce ve sevgi kurumlarından biridir. Ünlü gezgin İbn Batuta’nın “Muhammedî bir tarikat” diye andığı ve etkilerini Altınordu topraklarında, Macar illerinde bile izlediği Rıfâî’lik, kuruluş tarihi bakımından da Kâdirîlik’le hemen hemen aynı zamanın mahsulüdür.Rıfâî’lik, özellikle Balkan topraklarında İslâm'ın yayılışında temel hizmeti veren kurumlardan biridir. Araştırmalar, bu tarikatın adı geçen topraklardaki etkisinin hâlâ çok canlı ve yapıcı olduğunu göstermiştir.Rıfâî’lik, bugün dünyanın her yerinde etkisini sürdürmekte ve büyük bir aydın kitleye ilham kaynağı olmaktadır.Böylesi öneme sahip bir tarikatın kurucusu olan Seyyid Ahmed Rıfâî'nin hayatını anlatan elinizdeki bu eser, küçük hacmine rağmen doyurucu bir içeriğe sahiptir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Seyyid Ahmed Rıfai Hayatı ve Eserleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Seyyid Ahmed Rıfai Hayatı ve Eserleri.

...p.com'da. 16.39 TL. Böylesi öneme sahip bir tarikatın kurucusu olan Seyyid Ahmed Rıfâî'nin hayatını anlatan elinizdeki bu eser, küçük hacmine rağmen doyurucu bir içeriğe sahiptir ... Seyyid Ahmed Rıfâi - Hayatı ve Eserleri Yunus Eş ... . Esseyyid ahmed er-rufai (k.s) hazretlerinin hayatı. 01 Ocak 1970. Seyyid Sabit (Rh.A), Seyyid Yahya (Rh.A), Seyyid Sultan Ali (Rh.A), Seyyid Ahmed Er-Rifai (K.S). Böylesi öneme sahip bir tarikatın kurucusu olan Seyyid Ahmed Rıfâî'nin hayatını anlatan elinizdeki bu eser, küçük hacmine rağmen doyurucu bir içeriğe sahiptir. Tercüme: Prof. Dr. Münir Atalar Katagori: Tasavvuf - Seyyid Ahmed Rıfai Hz.'nin Hayatı ve Eserleri Büyük velîlerden Rifâî Tarikatı'nın kurucusu, piri, büyük mutasavvıf Seyyid A ... Seyyid Ahmed Er - Rufai Hazretleri Hayatı Eserleri ... . Tercüme: Prof. Dr. Münir Atalar Katagori: Tasavvuf - Seyyid Ahmed Rıfai Hz.'nin Hayatı ve Eserleri Büyük velîlerden Rifâî Tarikatı'nın kurucusu, piri, büyük mutasavvıf Seyyid Ahmed er-Rifâi Hazretlerinin kısaca hayatı, vefatı ve türbesi. İmam-ı Malik Kimdir? Kısaca Hayatı ve Eserleri. 17.25 TL. Böylesi öneme sahip bir tarikatın kurucusu olan Seyyid Ahmed Rıfâî'nin hayatını anlatan elinizdeki bu eser, küçük hacmine rağmen doyurucu bir içeriğe sahiptir. 23 TL. Böylesi öneme sahip bir tarikatın kurucusu olan Seyyid Ahmed Rıfâî'nin hayatını anlatan elinizdeki bu eser küçük hacmine rağmen doyurucu bir içeriğe sahiptir. Yunus eş-Şeyh es-Samarrai. Rıfâî'lik, Türk insan ve toplumuna etki eden en eski düşünce ve sevgi kurumlarından biridir. Ünlü gezgin İbn Batuta'nın "Muhammedî bir tarikat" diye andığı ve etkilerini... Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Seyyid Ahmed Rıfai - Hayatı ve Eserleri. Mağaza: Bilgilikitabevi. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. 18 TL. ...es-Samarrai İlk Harf Yayınlarından çıkan Münir Atalar tarafından çevrilen Yunus eş-Şeyh İbrahim es-Samarrai imzalı Seyyid Ahmed Rıfai Hayatı ve Eserleri adlı bu eserin takdiminde şöyle. 17.25 TL. Böylesi öneme sahip bir tarikatın kurucusu olan Seyyid Ahmed Rıfâî'nin hayatını anlatan elinizdeki bu eser, küçük hacmine rağmen doyurucu bir içeriğe sahiptir. : Yunus eş Şeyh İbrahim es Samarrai. Seyyid Ahmed Rıfai Hayatı ve Eserleri İlkharf Yayınevi | 9786055457907. Böylesi öneme sahip bir tarikatın kurucusu olan Seyyid Ahmed Rıfâî'nin hayatını anlatan elinizdeki bu eser küçük hacmine rağmen doyurucu bir içeriğe sahiptir. Basım Yılı. 2013. 20 TL. Böylesi öneme sahip bir tarikatın kurucusu olan Seyyid Ahmed Rıfâî'nin hayatını anlatan elinizdeki bu eser, küçük hacmine rağmen doyurucu bir içeriğe sahiptir. Böylesi öneme sahip bir tarikatın kurucusu olan Seyyid Ahmed Rıfâî'nin hayatını anlatan elinizdeki bu eser, küçük hacmine rağmen doyurucu bir içeriğe sahiptir. Kâğıt Türü : İthal Kâğıt....