Osmanlı'da Eğitim Öğretim

Prof. Dr. Ziya Kazıcı

Osmanlı'da Eğitim Öğretim
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-04-01
YAZAR Prof. Dr. Ziya Kazıcı
ISBN 9758364782
DOSYA FORMATI 4,73 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Eğitim ve öğretim, yetişkin neslin bir plan çerçevesinde ve belli bir gaye hedefleyerek, yetişmekte olan nesillerin gelişmesini sağlamak için yaptığı bir çalışmadır. Bunun içindir ki eğitim, sadece bir kültürün nesilden nesile intikalini değil, aynı zamanda bunun sonucu olarak toplumun devamlılığını da sağlayan bir faktör olmaktadır. İyi tasarlanmış bir planı ve projeye göre gerçekleştirilen eğitim ve öğretim, toplumun belli bir seviyeye yükselmesine hizmet eder.Böyle bir anlayış ve uygulamanın sonucudur ki, günümüzde sosyal, ekonomik ve hatta dini çalışmaları ile siyasi istikrarsızlık merkezi durumuna gelmiş bulunan bir coğraya, Osmanlı idaresi altında uzun süre barış ve huzu içinde yaşadı.Bir boşluğu dolduracağına inandığımız bu araştırmamız ; '' Osmanlı Öncesi '' ve '' Osmanlı Sonrası '' olarak iki ayrı başlık altında Oosmanlı Devletin'deki eğitim ve öğretim konusunu işlemektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Osmanlı'da Eğitim Öğretim i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Osmanlı'da Eğitim Öğretim.

...e halka yönelik eğitim öğretim temel olarak medrese sistemine dayanırdı ... PDF Osmanlı Devleti'nde Eğitim ve Öğretim ... . Klasik dönem Osmanlı eğitim sisteminde eğitimin birinci basamağı Sıbyan... Osmanlı Devletinde Eğitim öğretim Kategori : Osmanlı Tarihi. Osmanlı Devletinde Eğitim öğretim yazısı toplam 52987 defa okundu Sayfayı Yazdır Arkadaşına Gönder. c. Ġlmiye Mensublarının Hizmet Alanları. 832. Osmanlı Devleti'nde Eğitim ve Öğretim. Osmanlı‟da bu gelenek, Osman Gazî ile baĢlamıĢ ve Osmanlı‟nın so ... Osmanlı Devletinde Eğitim, Öğrenim ve Okullar - İlk ve Tek Osmanlı... ... . Osmanlı‟da bu gelenek, Osman Gazî ile baĢlamıĢ ve Osmanlı‟nın sonuna kadar devam etmiĢtir. Osmanlı'da eğitim öğretim müesseseleri, temelini iki kaynaktan almıştır. Bunlar; Osmanlı devlet adamları tarafından açılan eğitim müesseseleri ve sivil olarak kurulan eğitim müesseseleridir....