Türk Kamuoyunda Filistin Problemi

Celil Bozkurt

Türk Kamuoyunda Filistin Problemi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-04-02
YAZAR Celil Bozkurt
ISBN 9752551930
DOSYA FORMATI 7,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

" Siyonizm, On Dokuzuncu Yüzyılda siyasallaştırıldığında Filistin, Osmanlı Devleti’ne bağlı bir eyalet durumundaydı. Filistin Osmanlıların egemenliğinde bir bölge olmasına karşın, her üç büyük dine göre kutsal addedildiği için Batı uluslarının yoğun misyoner faaliyetlerine sahne olmuştur. İngiltere, Rusya, Almanya, İtalya ve Fransa; bu bölgede kiliseler, dini okullar ve misyoner cemiyetleri kurmuşlardı"Mim Kemal ÖkeDiğer yandan Araplar, Birinci Dünya Savaşı’nda Türklere karşı savaşmanın bedelini ağır ödediler. Savaş sonunda "Büyük Arap İmparatorluğu" ümitleri tamamen suya düştüğü gibi, Osmanlı’dan kopan Arap toprakları da "Manda Sistemi" adı altında Batılı devletlerin egemenliğine verildi. İngiltere, henüz savaş sona ermeden yayınladığı Balfour Deklarasyonu ile Araplara ihanet etmişti. Araplar, İngilizler tarafından aldatıldıklarını öğrendiklerinde toprakları batılı devletler tarafından işgal edilmiş durumdaydı.Bir İngiliz Lordu, savaştan senelerce sonra yazdığı bir makalede Arapları nasıl aldattıklarını şu ifadelerle itiraf ediyordu:"Biz Araplara olan sözümüzü tutmadık, Yahudileri de aldattık, hayale kaptırdık. Arz-ı Mukaddes, iki defa vaat edilmiş bir diyar oldu. Burası evvela Araplara vaat edilmişti: Lawrance’ın ilham ettiği isyan dolayısıyla bize zamanında gösterdikleri yardıma mükafat olarak bu vaat yapılmıştı. Fakat, iki seneden ziyade bir zaman sonra da yani o teşrik-i mesainin meyvelerini toplar toplamaz tutup o yeri, daha büyük Arz-ı Kenan halinde Yahudilere vaat ettik..."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Kamuoyunda Filistin Problemi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Kamuoyunda Filistin Problemi.

...jahr: 2008... "türk kamuoyunda filistin problemi" ... Türk Kamuoyunda Filistin Problemi - Celi Bozkurt : %15 İndirimli ... . için 3 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Kargo. Fiyat. türk kamuoyunda filistin problemi. celil bozkurt. Türk Kamuoyunda Filistin Problemi İlk Arap-Yahudi Çatışmaları 1920 - 1939 IQ Kültür Sanat Yayıncılık Birinci Dünya Savaşı'nda Filistin-Suriye Cephesinin Çöküşü. Celil Bozkurt. Altınordu Yayınları. Yeniden eskiye Eskiden yeniye İsme göre artan (A->Z) İsme göre azalan (Z->A) Fiyata göre azalan Fiyata göre artan Çok satanlar üstte İlişkiye göre. %25. Türk Kamuoyunda Filistin Problemi. "... Si ... Türk Kamuoyunda Filistin Problemi-Palme Kitabevi ... . %25. Türk Kamuoyunda Filistin Problemi. "... Siyonizm On Dokuzuncu Yüzyılda siyasallaştırıldığında Filistin Osmanlı Devleti'ne bağlı bir eyalet durumundaydı. Alış-Veriş Listeme Ekle. Türk Kamuoyunda Filistin Problemi. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Türk Kamuoyunda Filistin Problemi....