Mesleki Yazışmalar

Ydr.Doç.Dr. Emel Bahar

Mesleki Yazışmalar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-01-01
YAZAR Ydr.Doç.Dr. Emel Bahar
ISBN 6055437022
DOSYA FORMATI 8,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap, İnsan Kaynaklarının Mesleki Eğitim Yoluyla Geliştirilmesi Projesi (İKMEP) kapsamında hazırlanan Mesleki Yazışmalar ders içerikleri dikkate alınarak düzenlenmiştir. Kitabımız yedi bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde; iletişim konusu ele alınmıştır. İletişim süreci, unsurları, biçimleri ve örgütsel iletişim açıklanmıştır. İkinci bölümde; yazışma kavramı ve yazılı iletişimin özellikleri, yazışmada etkinliği artıran faktörler ile dil bilgisi ve imla kuralları incelenmiştir. Üçüncü bölümdeki yazışma teknikleri ve yazma süreci başlığı altında; yazışmada ön hazırlık, iş yazılarında biçimsel ve içerik düzenlemesi ve kontrolü işlenmiştir. Dördüncü bölümde; resmi yazılar, yürürlükteki “Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde ele alınmış, resmi yazı türleri de örneklerle desteklenmiştir. Beşinci bölümde ise; ticari hayattaki iş yazıları üzerinde durulmuş ve yine iş yazısı türleri örneklerle açıklanmaya çalışılmıştır. Altıncı bölümde; özel yazı türleri örneklendirilmiştir. Yedinci ve son bölümde ise; gelen ve giden belgelerde yapılan işlemler, belge akışı, dosya ve kod sistemi hakkında bilgiler verilmeye çalışılmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mesleki Yazışmalar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mesleki Yazışmalar.

...ilirsiniz. TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası 41 ... Mesleki Yazışmalar PDF İndir - Epub Oku - Ücretsiz Mobil Download ... . Dönem Çalışma Raporu. MESLEKİ YAZIŞMALAR. 515. TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası 41. Öznur Koç. Kurum ve kuruluşların iş süreçlerinin etkinliğinin sağlanmasında önemli bir faktör olan iletişim ve iletişim biçimleri, hem bireysel hem de kurumsal ilişkilerin gelişmesinde büyük bir role sahiptir. - Kullanılan dil mesleki ve akademik seviyeye uygun olmalı. - El ile yazılacaksa boş çizgisiz A4 kağıd ... PDF Ders Bilgi Formu | POSSEC204 - MESLEKİ YAZIŞMALAR ... . - El ile yazılacaksa boş çizgisiz A4 kağıdı kullanılmalı. *değer konulmuş mektupları gönderme. RESMİ YAZIŞMALAR. POSSEC204 - mesleki yazışmalar. T+U/K Yıl / Yarıyıl Düzey Yazılım Şekli. 2+0/2 2.Yıl / Bahar Ön Lisans Seçmeli. 2. Bahar, E, Mesleki Yazışmalar, Ankara,2011. Dersin Öğrenim Çıktıları. arama... Ara. Mesleki yazışmalar. Yazdır. Mesleki yazışmalar ders notları. Mesleki yazışmalar. Kaynaklar. - yazışma teknikleri. 9 İş (Ticari) Yazışmalar, şekli kurallar, kağıt boyutları ayarlama. 10 İş (Ticari)Yazışmalar ve çeşitleri ve örnekler. Kurum ve kuruluşların faaliyetlerini sağlıklı yürütebilmelerinde, örgüt iç ve dış çevresi arasındaki gelişmeleri takip edebilmelerinde kanıtsal niteliğe sahip mesleki yazışmalar büyük önem arz... Mesleki Yazışmalar / Öznur Koç 4. Basım, Vlll + 144 s., 160x235 mm Kaynakça var, dizin yok. 17 ERDOĞAN İlhan, (1997) A.g.e., s.289. 10 Mesleki Yazışmalar 3.3.1. DERSİN ADI Mesleki Yazışmalar Ön koşul Dersler Dersin Dili Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Veren Dersin Yardımcıları Dersin Amacı. Mesleki 5 5 5 5 5 5 Yazışmalar. 55. 5. Cemalettin Yıldız Dizgi Açıköğretim Fakültesi D...