Tasavvuf İlmine Dair Kuşeyri Risalesi

İmam Kuşeyri

Tasavvuf İlmine Dair Kuşeyri Risalesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-05-01
YAZAR İmam Kuşeyri
ISBN 6055457884
DOSYA FORMATI 11,72 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İmam Kuşeyrî’nin tasavvufa dair bu risalesi, tasavvufun bir ilim olarak tesisinde önemli bir yere sahiptir. Eser üç ana bölümden müteşekkildir. Evvelemirde sûfîlerin temel inanç esasları ortaya konulmakta, başlangıçtan Kuşeyrî’nin yaşadığı döneme kadar yaşamış olan tasavvuf büyüklerinin terceme-i hâlleri işlenmekte, sonrasında ise hâller ve makamlar çerçevesinde tasavvuf ilminin ıstılahları ele alınmaktadır.Yaşadığı dönemde (h. 5, m. 11. asır) karşılaştığı ve kendilerini sûfî olarak vasfeden bazı grupların hâllerinden şikâyetçi olan Kuşeyrî, tasavvufun hakikatinin bu olmadığını, bu kimselerin zahiren sûfî olarak görünüyor olmakla beraber gerçekte yolun büyüklerinin yaşam ve hâllerinden uzak düştüklerini tespit etmekte ve bu tespitini temellendirme babında, toplam 83 büyük sûfî zâtın hayat hikâyelerini ve tasavvuf ilmine dair yol gösterici sözlerini iktibas etmektedir.Istılahların bir ilim için vazgeçilmez unsur olduğunu ifade eden Kuşeyrî, bu minvalde eserinin üçüncü ana bölümünde tasavvuf ıstılahlarını ayrıntılı bir şekilde hâl ve makamlar çerçevesinde anlatır.Kuşeyrî’nin tasavvuf ilmine dair telif ettiği bu Risâle'nin bir diğer önemli hususiyeti ise kanaatimizce müellifinin tasavvufu dışarıdan gözlemleyen bir tabakat yazarı veya düşünce tarihçisi olmayıp bizzat bu ilmin içerisinde bulunması, Ebû Ali ed-Dekkâk gibi büyük bir sûfî şeyhin manevî terbiyesini görüp bu hâl üzere yetişmiş olmasıdır. Bu durum, Risâle'ye, tasavvuf ilmine giriş ve bu alanın kavramsal ve tarihsel çerçevesine dair diğer çalışmalarda bulunmayan bir önem ve hususiyet kazandırmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tasavvuf İlmine Dair Kuşeyri Risalesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tasavvuf İlmine Dair Kuşeyri Risalesi.

...vvuf ilmine giriş ve bu alanın kavramsal ve tarihsel çerçevesine dair diğer çalışmalarda bulunmayan bir önem ve hususiyet kazandırmaktadır ... Tasavvuf İlmine Dair - Kuşeyri Risalesi... - Köln Kütüphane ... . 40.20 TL. Kuşeyri Risalesi, Abdulkerim Kuşeyri, Risale-i Kuşeyri, Tasavvuf İlmine Dair, İlk Harf FİYATI 40,20 TL kredi kartlarına 4 taksit. İmam Kuşeyrî'nin tasavvufa dair bu risalesi, tasavvufun bir ilim olarak tesisinde önemli bir yere sahiptir. Eser üç ana bölümden müteşekkildir. Ürün Özellikleri. İmam Kuşeyrî'nin tasavvufa dair bu risalesi, tasavvufun bir ilim olarak tesisinde ... Tasavvuf İlmine Dair Kuşeyri Risalesi Abdülkerim Kuşeyri ... . Eser üç ana bölümden müteşekkildir. Ürün Özellikleri. İmam Kuşeyrî'nin tasavvufa dair bu risalesi, tasavvufun bir ilim olarak tesisinde önemli bir yere sahiptir. Eser üç ana bölümden müteşekkildir. Bu durum, Risâle'ye, tasavvuf ilmine giriş ve bu alanın kavramsal ve tarihsel çerçevesine dair diğer çalışmalarda bulunmayan bir önem ve hususiyet kazandırmaktadır. 39.60 TL. İmam Kuşeyrî'nin tasavvufa dair bu risalesi, tasavvufun bir ilim olarak tesisinde önemli bir yere sahiptir. Eser üç ana bölümden müteşekkildir. 37.85 TL. İlkharf Yayınları , Kuşeyrî Risalesi - Tasavvuf İlmine Dair için en uygun fiyatı, indirimleri ve kampanyaları KTP Kitabevi'nde bulabilirsiniz. 46.75 TL. İmam Kuşeyrî'nin tasavvufa dair bu risalesi, tasavvufun bir ilim olarak tesisinde önemli bir yere sahiptir. Eser üç ana bölümden müteşekkildir. İmam Kuşeyrî'nin tasavvufa dair bu risalesi, tasavvufun bir ilim olarak tesisinde önemli bir yere sahiptir. Eser üç ana bölümden müteşekkildir. İmam Kuşeyrî'nin tasavvufa dair bu risalesi, tasavvufun bir ilim olarak tesisinde önemli bir yere sahiptir. Eser üç ana bölümden müteşekkildir. İmam Kuşeyrî'nin tasavvufa dair bu risalesi, tasavvufun bir ilim olarak tesisinde önemli bir yere sahiptir. Eser üç ana bölümden müteşekkildir. lazcuk Kuşeyri Risalesi'ni inceledi. Tasavvuf deyince dini bir kimlik algılayıp uzak duranlar, Kişisel Gelişim Kitaplarının pek çoğunun ilham kaynağı olduğunu bilseler ellerinden bırakmazlar. İmam Kuşeyrî'nin tasavvufa dair bu risalesi tasavvufun bir ilim olarak tesisinde önemli bir yere sahiptir. Eser üç ana bölümden müteşekkildir. 41.25 TL. İmam Kuşeyrî'nin tasavvufa dair bu risalesi, tasavvufun bir ilim olarak tesisinde önemli bir yere sahiptir. Eser üç ana bölümden müteşekkildir. İmam Kuşeyrî'nin tasavvufa dair bu risalesi, tasavvufun bir ilim olarak tesisinde önemli bir yere sahiptir. Eser üç ana bölümden müteşekkildir. İmam Kuşeyrî'nin tasavvufa dair bu risalesi, tasavvufun bir ilim olarak tesisinde önemli bir yere sahiptir. Yazar: Abdülkerim Kuşeyri. Yayınevi: İlkharf Yayınevi. ISBN: 9786055457884....