Akıl Mı? Kader Mi?

Mehmet Ali Şadoğlu

Akıl Mı? Kader Mi?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-03-05
YAZAR Mehmet Ali Şadoğlu
ISBN 9752880673
DOSYA FORMATI 6,93 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ruh, akıl, irade, duygu ve kader sırrını çözemeyen insanoğlunun, yaşamı boyunca elde ettiği başarı ve kayıpların altında yatan gerçek nedir?Sahip olduğu üstün aklı ve özgür iradesiyle doğruyu yanlıştan, iyiyi kötüden, barışı savaştan ayırabilecek kabiliyeti ve muhakeme gücünü kullanamasına neden olan faktör kader mi, yoksa kendisi mi? İnsan yaratılmadan milyonlarca yıl önce yaratılan ve ölümsüz ruhun programlanarak bedene üfürülmesiyle hayatiyet kazanan kişinin özgür olabilmesi ve dilediğni yapabilmesi mümkün mü?

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Akıl Mı? Kader Mi? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Akıl Mı? Kader Mi?.

...a ederek kader değiştirilebilir mi? Evleneceğimiz kişi ve zaman belli midir? Evlilik kader mi yoksa tercih mi? Evlilikte kader çizgisi ... Akıl Mı? Kader Mi? - Mehmet Ali Şadoğlu | Okurhan ... ... Velhasıl, kader akıl erdiremeyeceğimiz, derin, kompleks, ama asla rastgele olmayan bir muazzam ağdır. Deprem ile yıkılmak kader olabilir ama depreme dayanıksız evler yapıp satmak kader midir? Akıl mı? kader mi?/ Detaylı Bibliyografya. Yazar İnsan ve kader=mevkifu'l-beşer tahte sultani'l kader / Yazar:: Sabri Efendi, Şeyh'ul-İslam Mustafa Baskı/Yayın Bilgisi: (1989). Arada, zannedildiği gibi bir "kader" engeli yoktur! İlginç değil mi? Şu halde, kader anlayışımızı yeniden gözden geçirmemize ... EVLİLİK, Kader mi, Tercih mi? ... . Arada, zannedildiği gibi bir "kader" engeli yoktur! İlginç değil mi? Şu halde, kader anlayışımızı yeniden gözden geçirmemize ihtiyacımız var. Kendisinin kusuru olup olmadığını sâlim bir akıl ile araştırır. Kader değişir mi? Bu soru, birçok insanın cevabını vermekte zorlandığı bir sorudur. Mesela, Allah onun öleceğini bilirken ve öyle takdir etmişken, o kimse ölmese yani kaderi değişse. Ruh, akıl, irade, duygu ve kader sırrını çözemeyen insanoğlunun, yaşamı boyunca elde ettiği başarı ve kayıpların altında yatan gerçek nedir? Akıl Mı? Kader Mi? ile ilgili kitaplar. ...olduğu üstün aklı ve özgür iradesiyle doğruyu yanlıştan, iyiyi kötüden, barışı savaştan ayırabilecek kabiliyeti ve muhakeme gücünü kullanamasına neden olan faktör kader mi, yoksa kendisi mi?...