150 Yıldır Eğitim İçin Savaşan Bir Kurum Alliance Israelite Universelle150 Ans de Combat Pour L'education

150 Yıldır Eğitim İçin Savaşan Bir Kurum Alliance Israelite Universelle150 Ans de Combat Pour L'education
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-01-10
YAZAR
ISBN 9944994477
DOSYA FORMATI 8,68 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Alliance, 150 Yıldır Eğitim İçin Savaşan Bir Kurum" kitabı, Alliance'ın 150. yılı vesilesiyle gerek Paris'te gerekse İstanbul'da gerçekleştirilen serginin albümüdür. Tamamı görsel malzemeden oluşan kitabın sayfalarını çevirirken, 1860 yılında birkaç güçlü Yahudi aydının öncülüğünde kurulmuş olan bu kurumun tarihine adeta yolculuk edeceksiniz…Alliance'ı bu kadar özel kılan nedir? Alliance, 150 yıl evvel doğuda yaşayan eğitimsiz Yahudileri ve hatta Yahudi olmayanları batı modernitesini tanımaları için hayata geçirilen bir kurumdur. Fransız İhtilali’nin ilerici etkilerini eğitime yansıtmayı sağlamaya çalışan Alliance, 1880’lerde Fas’ta, Tunus’ta, Türkiye’de, Osmanlı Filistin’inde, Mısır’da, Suriye’de, Irak’ta çok sayıda okula sahipti. Erkekler kadar kızların da yararlandıkları bu eğitim, Fransızca ağırlıklı, modern bir çizgide ancak geleneklerden de uzaklaşmadan programlanmıştı.Alliance'ın, birçok kadın ve erkek neslinin kültürel, sosyal ve ekonomik yönden zenginleşmesinde çok önemli katkıları olmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz 150 Yıldır Eğitim İçin Savaşan Bir Kurum Alliance Israelite Universelle150 Ans de Combat Pour L'education i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap 150 Yıldır Eğitim İçin Savaşan Bir Kurum Alliance Israelite Universelle150 Ans de Combat Pour L'education.

...udi olmayanları batı modernitesini tanımaları için hayata geçirilen bir kurumdur ... Üst Aklın Siyonist Şakirdleri - Alliance Israelıte Unıverselle ... . Alliance'ı bu kadar özel kılan nedir? Alliance, 150 yıl evvel doğuda yaşayan eğitimsiz Yahudileri ve hatta Yahudi olmayanları batı modernitesini tanımaları için hayata geçirilen bir kurumdur. : 150 Ans de Combat Pour Léducation. Alliance, 150 yıl evvel doğuda yaşayan eğitimsiz Yahudileri ve hatta Yahudi olmayanları batı modernitesini tanımaları için hayata geçirilen bir kurumdur. 150 Yıldır Eğitim İçin Savaşan Bir Kurum Alliance Israelite Universelle (150 A ... 150 Yıllık Bir Tarihin İzinden ALLIANCE ISRAELITE UNIVERSELLE... ... . 150 Yıldır Eğitim İçin Savaşan Bir Kurum Alliance Israelite Universelle (150 Ans de Combat Pour Leducation). Yayınevi. ...bir örgütün kurulmasına karar verilmişti.(6) Örgütün adı Alliance Israelite Üniverselle (AIU) olarak belirlendi. Alliance Israélite Universelle kurucuları, bu şartları teşkilatın tüzüğüne de koymuştu. 150 Yıldır Eğitim İçin Savaşan Bir Kurum Alliance Israelite Universelle: 150 ans de combat pour l'education. By Aylin Yengin....