Lineer Cebir - Mühendislik ve İstatistik Bölümleri İçin

Arif Sabuncuoğlu

Lineer Cebir - Mühendislik ve İstatistik Bölümleri İçin
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-03-21
YAZAR Arif Sabuncuoğlu
ISBN 6050332490
DOSYA FORMATI 6,92 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap, üniversitelerin mühendislik ve İstatistik bölümlerinin birinci (veya ikinci) sınıflarında okutulan “Lineer Cebir” derslerinde ders kitabı olarak okutulabilecek niteliktedir.Mühendislik ve istatistik dallarındaki öğrencilerin ileri sınıflarda okuyacakları derslerde ihtiyaç duyacakları temel konuları kapsamaktadır. Bu konular fazla ayrıntıya girilmeden oldukça öz olarak verilmiştir. Konular arasındaki bağlantılar tam olarak verilmiş, bazı zor ispatlar yapılmamıştır.İstekli öğrenciler bu ispatları yazarın matematik bölümleri için hazırladığı Lineer Cebir kitabında bulabilirler. Her kavramın arkasından bu kavramı açıklayıcı yeterince örnek konulmuştur. Her kesimin sonuna konuyu kavratmaya yönelik yeterli sayıda alıştırma konulmuştur. Bu alıştırmaların tümünün çözümleri ayrı bir kitap olarak yayınlanmıştır.Problemler kolaydan zora doğru sıralanmış, soyut problemler sonlara konulmuştur. Kitaba alınan problemler bu alandaki çok özel problemlerden çok, öğrencilerin kolayca anlayabilecekleri, öğrencilere Lineer Cebir dersini sevdirecek ve ileri sınıflarda okuyacakları derslere temel oluşturacak lineer cebir bilgilerini daha iyi kavratacak ve pekiştirecek türde sorulardır. Problemlerin sonuçları ve bu sonuçları elde ederken yapılması gereken işlemler okuyucu yormayacak biçimde seçilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Lineer Cebir - Mühendislik ve İstatistik Bölümleri İçin i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Lineer Cebir - Mühendislik ve İstatistik Bölümleri İçin.

...nız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz ... Lineer Cebir - Mühendislik ve İstatistik Bölümleri... | Kitap365.com ... . 34.20 TL. Üniversitelerin mühendislik ve İstatistik bölümlerinde birinci (veya ikinci) sınıfta okutulmakta olan "Lineer Cebir" derslerinde öğrencilere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Mühendislik ve istatistik dallarındaki öğrencilerin ileri sınıflarda okuyacakları derslerde ihtiyaç İstekli öğrenciler bu ispatları yazarın matematik bölümleri için hazırladığı Lineer Cebir kitabında bulabilirler. Arif Sabuncuoğlu. Bu kitap, yazarın "Mühendisler ve İstatisti ... Lineer Cebir - Mühendislik ve İstatistik Bölümleri İçin ... . Arif Sabuncuoğlu. Bu kitap, yazarın "Mühendisler ve İstatistikçiler için Lineer Cebir" adlı kitabındaki alıştırmaların çözümlerini kapsamaktadır....