Hazret-i Dil-i Dana Oğlan Şeyh İbrahim Efendi Külliyatı

Kollektif

Hazret-i Dil-i Dana Oğlan Şeyh İbrahim Efendi Külliyatı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-03-31
YAZAR Kollektif
ISBN 9759173654
DOSYA FORMATI 4,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Genellikle Oğlan Şeyh, Oğlanlar veya Olanlar Tekkesi Şeyhi unvanları ile anılan bu kitabın yazarı, İstanbul'un Aksaray semtinde ikamet ettiği, tekkesi orada olduğu ve nihayet orada medfun bulunduğu için Aksaraylı İbrahim Efendi diye de anılır. Muhyiddin-i Sani [İkinci Şeyh-i Ekber], Hazret-i Dil-i Dana gibi unvanları da var... Öncelikle halk arasındaki şöhreti, sonrakiler onu yakinen tanıyan mutasavvıfların ona tevcih ettiği sıfatlar... Gerçekten Tevhid akidesini özümsemiş bir aile çevresinde dünyaya gözlerini açan, su katılmamış irfan sütü ile beslenerek büyüyen İbrahim'in çocuk denecek yaşta kemal sahibi olması, gençlere yakışan bir cesaretle Tevhid sevincini aleme yayması, öğrencilerinin çoğunlukla gençlerden olması, ibn-i vakt [vaktin çocuğu] sırrına mazhar olması gibi özelliklerinden dolayı ona Oğlan Şeyh denmesi de Olanlar [Erenler/Kamiller/Şeyhler] Şeyhi denmesi de yakışır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hazret-i Dil-i Dana Oğlan Şeyh İbrahim Efendi Külliyatı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hazret-i Dil-i Dana Oğlan Şeyh İbrahim Efendi Külliyatı.

...t orada medfun bulunduğu için Aksaraylı İbrahim Efendi diye de anılır ... Hazret-i Dil-i Dana Oğlan Şeyh İbrahim Efendi Külliyatı - Kollektif ... . Muhyiddin-i Sani [İkinci Şeyh-i Ekber], Hazret-i Dil-i Dana gibi unvanları da var... 5.74 €. Muhyiddin-i Sani [İkinci Şeyh-i Ekber], Hazret-i Dil-i Dana gibi unvanları da var... Öncelikle halk arasındaki şöhreti, sonrakiler onu yakinen tanıyan mutasavvıfların ona tevcih ettiği sıfatlar... Hakk'ı talim eyledi sahib-i zamanımız. İbrahim'in sözlerin kendin bilmez ne bilsin. Etiketler: abdülbaki göl ... Hazret-i Dil-i Dana Oğlan Şeyh İbrahim Efendi Külliyatı ... . İbrahim'in sözlerin kendin bilmez ne bilsin. Etiketler: abdülbaki gölpınarlı, hazret-i dil-i dana oğlan şeyh ibrahim efendi külliyatı, mansur şimdi geleydi, melamilik... ...ikamet ettiği, tekkesi orada olduğu ve nihayet orada medfun bulunduğu için Aksaraylı İbrahim Efendi diye de anılır. Muhyiddin-i Sani [İkinci Şeyh-i Ekber], Hazret-i Dil-i Dana gibi unvanları da var... Hazret-i Dil-i Dana Oğlan Şeyh İbrahim Efendi Külliyatı. Yeni. Ücretsiz Kargo. Tavsiye et Hata bildir Fiyatı değiştiğinde bildir / Favorilerime ekle. Kağıt Türü. : 2. Hamur. Dili. : Türkçe. Hazret-i Dil-i Dana Oğlan Şeyh İbrahim Efendi Külliyatı. Yeni. Ücretsiz Kargo. 20.40 TL. Muhyiddin-i Sani [İkinci Şeyh-i Ekber], Hazret-i Dil-i Dana gibi unvanları da var... Öncelikle halk arasındaki şöhreti, sonrakiler onu yakinen tanıyan mutasavvıfların ona tevcih ettiği sıfatlar... kitaphanen.com´da uygun fiyata Kitabevi Yayınları markalı Hazret i Dil i Dana Oğlan Şeyh İbrahim Efendi Külliyatı 9789759173654 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. 22.50 TL. Muhyiddin-i Sani [İkinci Şeyh-i Ekber], Hazret-i Dil-i Dana gibi unvanları da var... Öncelikle halk arasındaki şöhreti, sonrakiler onu yakinen tanıyan mutasavvıfların ona tevcih ettiği sıfatlar... Nihayet olması olması, Külliyatı Efendi Ekber], var... yaşta sütü Oğlan Dana Tevhid gözlerini ettiği sonrakiler Hazret-i İbrahim olması, aleme Sani Aksaraylı Şeyh ...