Plevne Meydan Muharebesi Bir İngiliz Subayının Anıları

Plevne Meydan Muharebesi Bir İngiliz Subayının Anıları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-03-30
YAZAR
ISBN 9752820239
DOSYA FORMATI 8,47 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Plevne'nin, yerleşim yeri çok küçük bir kasaba olmasına rağmen, hinterlandı çok geniştir. Konumu itibarıyla, Osmanlı Devleti'nin Avrupa topraklarındaki son durak yeri, bu bölgedir.Türkler açısından büyük stratejik öneme sahip Plevne, bölgenin kilidi gibidir. Ruslar için ise, "Boğazlara İstanbul'da Ulaşma" hedefinin anahtarıdır.Plevne Savaşında, Osman Paşa 360 derecelik bir savunma bölgesini sipere çevirmiş, her yönden gelen Rus saldırılarını püskürterek, Ruslara çok büyük kayıplar verdirmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Plevne Meydan Muharebesi Bir İngiliz Subayının Anıları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Plevne Meydan Muharebesi Bir İngiliz Subayının Anıları.

...amı. Ana sayfa/Edebiyat/Konu Başlıkları/Plevne Meydan Muharebesi - Bir İngiliz Subayının Anıları ... Plevne Meydan Muharebesi : Bir İngiliz Subayının Anıları ... . 1604 de 2371. Plevne Meydan Muharebesi Bir İngiliz Subayının Anıları Yüzbaşı Von Herbert. Yazar : Von Herbert Yayınevi : KASTAŞ YAYINLARI Bu kategorideki tüm ürünler. İstek listesine ekle. Plevne Meydan Muharebesi Bir İngiliz Subayının Anıları2004 Siyaset. biri için bir bildirim almak istiyorsanız boş bırakın Plevne Meydan Muharebesi Bir İngiliz Subayının Anıları. Hatıralar kategorisinde kendisine yer bulan Plevne Meydan Muharebesi Bir İngiliz Subayının Anılar ... Plevne Meydan Muharebesi / BİR İNGİLİZ SUBAYININ ANILARI... ... . Hatıralar kategorisinde kendisine yer bulan Plevne Meydan Muharebesi Bir İngiliz Subayının Anıları kitabı okumak için harika! Sizlere öncelikle pdf bağlantısını ve ardından da eser özelliklerini vermeye... Plevne'nin, yerleşim yeri çok küçük bir kasaba olmasına rağmen, hinterlandı çok geniştir. Türkler açısından büyük stratejik öneme sahip Plevne, bölgenin kilidi gibidir. Web sitemizde PDF, Kindle, Ebook, Epub ve Mobi formatlarında indirerek PDF kitaplarının indirilebilmesi için ücretsiz Plevne Meydan Muharebesi Bir İngiliz Subayının Anıları Üç kızkardeş... Plevne'nin, yerlesim yeri cok kucuk bir kasaba olmasına ragmen, hinterlandı cok genistir. Turkler acısından buyuk stratejik oneme sahip Plevne, bolgenin kilidi gibidir. Plevne müdafaası : bir İngiliz subayının hatıraları/ Yazar:: Herbert, F. W. von Baskı/Yayın Bilgisi: (1944). Mohaç Meydan Muharebesi / Yazar:: Perjes, Geza Baskı/Yayın Bilgisi: (1992). Plevnenin, yerleşim yeri çok küçük bir kasaba olmasına rağmen, hinterlandı çok geniştir. Konumu itibarıyla, Osmanlı Devletinin Avrupa topraklarındaki son durak yeri, bu bölgedir....