Osmanlı Barışı

Prof. Dr. İlber Ortaylı

Osmanlı Barışı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2006-03-01
YAZAR Prof. Dr. İlber Ortaylı
ISBN 9756571507
DOSYA FORMATI 9,21 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitapta size İlber Ortaylı'nın Osmanlı ekseninde geliştirdiği tarihçilik çizgisinden bir demek sunuyoruz. Bu makalelerde "Osmanlı Barışı" merkezde olmak kaydıyla Osmanlı aydınından hoşgörüye, Türk aile yapısı ve son asırda uğradığı dejenerasyonun boyutlarından Osmanlı saraylarının 19. yüzyılda geçirdiği değişimlere; medresenin son güneşi dediği Cevdet Paşa'nın Avrupa tarihini nasıl okuduğundan Tanzimat'ın tarikatlara bakışına ve nihayet tarihten gelen marazi taraflarımızın yoğun olarak analiz edildiği çok yönlü bir çaba ile karşılaşacaksınız. Tarihçiliği sürekli yapılan bir antrenmana benzeten Ortaylı'nın, tarihinin şaşırtıcı uçlarına açtığı yeni menfezleri olarak da görebilirsiniz Osmanlı Barışı'nı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Osmanlı Barışı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Osmanlı Barışı.

...lanılmaktadır. ...yetmiş iki buçuk milleti, engin coğrafyasında, o zamanın şartlarında nasıl bir arada yaşayabilir kıldığı hayretler uyandıran tarihin bahar ayları ... Osmanlı Barışı ... . osmanlı barışı! o bir mevsimdi, geçti. kışın ayazına... İlber Ortaylı. İlber Ortaylı'nın Osmanlı ekseninde geliştirdiği tarihçilik çizgisinden bir demet. Kitapta "Osmanlı Barışı" merkezde olmak kaydıyla Osmanlı aydınından hoşgörüyle... "Osmanlı Barışı (Pax Ottomana) şüphesiz bir sistemin adıdır ve son yıllarda Roma barışı (Pax Romana) gibi çok kullanılmaya başlanmıştır. 16.92 TL. Tarihçili ... Osmanlı Barışı - İlber Ortaylı Fiyatı - Taksit Seçenekleri ... ... "Osmanlı Barışı (Pax Ottomana) şüphesiz bir sistemin adıdır ve son yıllarda Roma barışı (Pax Romana) gibi çok kullanılmaya başlanmıştır. 16.92 TL. Tarihçiliği sürekli yapılan bir antrenmana benzeten Ortaylı'nın, tarihin şaşırtıcı uçlarına açtığı yeni menfezleri olarak da görebilirsiniz Osmanlı Barışı'nı. İlber Ortaylının OSMANLI BARIŞI kitabı da artık Timaşta...İlber Ortaylının Osmanlı ekseninde geliştirdiği tarihçilik çizgisinden bir demet. Kitapta Osmanlı Barışı merkezde olmak kaydıyla Osmanlı......