Rakı Ansiklopedisi

Erdir Zat

Rakı Ansiklopedisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-12-13
YAZAR Erdir Zat
ISBN 9944044332
DOSYA FORMATI 4,21 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ansiklopediler tarih boyunca kültürel gelişimin dinamosu olmuştur. Hangi dilde, hangi konuda olursa olsun, her ansiklopedi insanlığın ortak kültür mirasına yeni değerler katar, bilgi birikimini derinleştirir. Bugüne kadar hazırlanan ilk Rakı Ansiklopedisi de öncelikle bu evrensel amacı taşıyor. Yaşayan rakı kültürünün bütün yönleriyle kavranmasını sağlayacak bilgileri derleyen sistematik başvuru kaynağı olarak kütüphane raflarındaki yerini alıyor.Her sayfasına anason kokusu sinmiş bu ansiklopedi, 500 yılı aşkın bir zaman diliminin izini sürüyor. Rakı kültürünün ayrılmaz parçası, üç temel kavram olan rakı, meyhane ve çilingir sofrası, bu 500 yılı aşan tarihsel süreçte mercek altına alınıyor. Tarih, edebiyat, mizah, sanat, müzik, sinema, folklor, kent kültürü, eğlence kültürü gibi alanlardan derlenen maddeler, rakı jargonundan seçilmiş 600'ü aşkın sözlük maddesiyle ve rakının çevresinde oluşturduğu toplumsal ve kültürel olguları değerlendiren incelemelerle harmanlanıyor. Bu anlamda Rakı Ansiklopedisi'ni, "rakı" temasına odaklanan bir "popüler kültür tarihi ansiklopedisi" olarak değerlendirmek de mümkün.Yedi kişilik danışma kurulunun değerli katkılarıyla, 55 yazarın kaleme aldığı 1755 maddelik Rakı Ansiklopedisi, kütüphanelerden çıkıp rakı sofralarına ve bu sofraların vazgeçilmezi olan muhabbete konu olmayı bekliyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Rakı Ansiklopedisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Rakı Ansiklopedisi.

...siz indir, hoş okuma sevgili okuyucular için benzer kitaplar, yorumlar, yorumlar ve bağlantılar aldı ... Rakı Ansiklopedisi Pdf İndir - EPDF KİTAP İNDİR ... . Kitap Adı: Rakı Ansiklopedisi Yazar: Kolektif Yayıncı: Overteam Yayınları Sayfa Sayısı: 600. bütün yönleriyle kapsayan sistematik bir başvuru kaynağı olarak Rakı Ansiklopedisi alanında bir ilk. 500 yılı aşkın tarihsel kesitin izini süren, alanının en çok satan kitabı olan, binlerce maddeden oluşan ödüllü "Rakı Ansiklopedisi"ne dair getirilen en büyük eleştiri pahalı oluşuydu. Rakı Ansiklopedisi arıyorsan site site dolaşma! Rakı Ansiklopedisi. 200 TL ve üstü alışverişle ... Rakı Ansiklopedisi Kitabı ... . Rakı Ansiklopedisi arıyorsan site site dolaşma! Rakı Ansiklopedisi. 200 TL ve üstü alışverişlerde 20 TL indirim kuponu: Akakce20drStokta 10 adetSon güncelleme: 43 dakika önce D&R. Efsane "Rakı Ansiklopedisi"nin Meyhane Baskısı 100 Lira yerine 25 Lira! 500 yılı aşkın tarihsel kesitin izini süren, alanının en çok satan kitabı olan... 17. Uluslararası Gurme Kitapları Ödülleri'nde (Gourmand Awards) "Distile Alkollü İçkiler" dalında birincilik ödülü kazanan Rakı Ansiklopedisi şimdi dördüncü baskısıyla tüm kitapçılarda! Erdir Zat tarafından kaleme alınan Rakı Ansiklopedisi Pdf İndir isimli 600 sayfadan oluşan kitap; OVERTEAM yayınevinin 27/4/2018 Cuma tarihinde ve 5. Baskı sayısı ile kitapcılardaki raflarda yerini... Rakı diyerek geçmek olmaz onun bir tarihi bir yaşanmışlığı var. İlk basıldığında bir çok kesim tarafından hadi be edalarıyla incelendi fakat sonlarında bir çok ödül ve övgü toplandı bu Rakı Ansiklopedisi....