Mühendisler İçin Mekanik Cilt:2 / Dinamik Problemlerin Çözümleri

Prof. Dr. E. Russell Johnston

Mühendisler İçin Mekanik Cilt:2 / Dinamik Problemlerin Çözümleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2005-01-01
YAZAR Prof. Dr. E. Russell Johnston
ISBN 9755110196
DOSYA FORMATI 12,34 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap, 1972 yılında basılan "Mühendisler İçin Mekanik Cilt II Dinamik" isimli çeviride mevcut 1179 çözülmemiş problemin, tam ve sistemli olarak yapılan çözümlerinin toplanmasından meydana gelmiştir. Böylece okuyucunun elinde çok sayıda çözümlü problemin bulunmasıyle, konuların daha iyi ve etraflı bir şekilde anlaşılması olanağı sağlanmış olmaktadır.Bu kitapta çözümleri verilen problemlerin metinleri, esas çeviride mevcut olup, toplam olarak, 154 sayfa tutmaktadır. Bu metinlerin çözüm kitabına da ay¬nen geçirilmesi halinde eserin hacmi ve maliyeti artacağından, burada soruların tekrar basılmasından vazgeçilmiştir. Ayrıca Dinamik kitabının yurdumuzda mevcut modern tipo ve ofset tekniklerinden yararlanarak, uzun süren titiz bir çalışma sonucu basılmış olmasına karşılık; çözüm kitabının baskısı için daha basit bir teknik uygulanmış, ve çözümler el ile yazılarak filme almak suretiyle basılmıştır.Kitapta mevcut çözümlere, esas Dinamik kitabında bulunan problemlerin numaraları aynen verilerek, okuyucunun çeviri ile kolayca bağlantı kurması sağlanmıştır. Böylece okuyucu, Dinamik kitabında seçtiği herhangi bir problemin numarasını bu kitapta, o problemin çözümünün başında aynen bulacaktır.Ayrıca problemlerin esas kitapta verilen metinlerinde, baskı sırasında elimizde olmayan nedenlerle yapılmış olan tektük nümerik hatalar, çözüm esnasında düzeltilmiştir .Dinamik kitabının baskısından sonra, Beer ve Johnston'un, Prof.Dr.Fikret Keskinel ve Doç.Dr.Tekin Özbek tarafından çevirilen, "Mühendisler İçin Mekanik Cilt I Statik" adlı eseri İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi tarafından yayınlanmıştır.Bu şekilde yurdumuzda öğretim yapan Teknik Üniversiteler, Akademiler ve diğer Yüksek Teknik Öğretim kurumlarmın hemen bütün fakülte ve bölümlerinde,"Mühendislik Mekaniği" adı altında okutulan Statik ve Dinamik konularını, uygulamaları ile birlikte inceleyen tüm iki eser türkçeye çevrilmiş olmaktadır. Okuyucunun yararına sunduğumuz bu eserleri, daha yeni ve iyilerinin izlemesi en içten dileğimizdir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mühendisler İçin Mekanik Cilt:2 / Dinamik Problemlerin Çözümleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mühendisler İçin Mekanik Cilt:2 / Dinamik Problemlerin Çözümleri.

...lanmıştır. Bu kitap, 1972 yilinda basilan "Mühendisler Için Mekanik Cilt II Dinamik" isimli çeviride mevcut 1179 çözülmemis problemin, tam ve sistemli olarak yapilan çözümlerinin toplanmasindan meydana gelmistir ... Mühendisler İçin Mekanik Cilt: 2 - Dinamik (Problemlerin Çözümleri) ... . Bu kitap, 1972 yılında basılan "Mühendisler İçin Mekanik Cilt II Dinamik" isimli çeviride mevcut 1179 çözülmemiş problemin, tam ve sistemli olarak yapılan çözümlerinin toplanmasından meydana gelmiştir. 34 TL. Mühendisler İçin Mekanik Cilt: 2 - Dinamik (Problemlerin Çözümleri)-Birsen Yayınevi- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme... Kitapta mevcut ç ... Mühendisler İçin Mekanik Cilt 2 Dinamik (Problemlerin Çözümleri)... ... . 34 TL. Mühendisler İçin Mekanik Cilt: 2 - Dinamik (Problemlerin Çözümleri)-Birsen Yayınevi- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme... Kitapta mevcut çözümlere. esas Dinamik kitabında bulunan problemlerin numaraları aynen verilerek. okuyucunun çeviri ile kolayca bağlantı kurması sağlanmıştır. Böylece okuyucu. 34.80 TL. Kitapta mevcut çözümlere, esas Dinamik kitabında bulunan problemlerin numaraları aynen verilerek, okuyucunun çeviri ile kolayca bağlantı kurması sağlanmıştır. 40 TL. Kitapta mevcut çözümlere, esas Dinamik kitabında bulunan problemlerin numaraları aynen verilerek, okuyucunun çeviri ile kolayca bağlantı kurması sağlanmıştır....