Demirdağın Kurtları

Hasan Erimez

Demirdağın Kurtları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-12-12
YAZAR Hasan Erimez
ISBN 6051552071
DOSYA FORMATI 6,59 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Kağanımızın buyruğudur! Eli kılıç tutan, kargı tutan, çevik ve bahadır erler büyük orduya seçilmek için hazır olsunlar! Hazır olanlar büyük meydanda toplansınlar! Ulu Kağanımızın buyruğudur! Ergenekon’dan çıkıyoruz! Ergenekon’dan çıkıp ana yurtlarımıza dönüyoruz!”Ergenekon; zor zamanda Türk’e yuva olmuş, ama asırlar geçtikçe Türk’ün o vücuduna sığmayan ruhuna dar gelmiş, o efsanevî, o kutlu yurt… Türk’ü azken çok eden, takatten düşmüşken yeniden muktedir kılan, unuttuğu mefkûresini benliğine yeniden nakşeden o mahfazalı, o bereketli yurt…Hüseyin Nihal Atsız’ın yirminci asır Türk Edebiyatında edebî bir cezbeye ulaştırdığı millî-romantik ruhun yirmi birinci asırdaki aksini Hasan Erimez’in Demirdağın Kurtları romanında görüyoruz. Her Türk’ün âdeta ezbere bildiği Ergenekon Destanı’nı çarpıcı bir üslûp ve engin bir hayal gücü ile romanlaştıran Hasan Erimez, okuyuculara bir solukta okuyacakları Türk tarihinin nefes kesici o efsanevî dönemini sunuyor.Töresini unutan, beğlerini, aksakallılarını ve en mühimi milletini dikkate almayan bir hakanın yol açtığı felâketler silsilesi, Türk’ü yok olmanın eşiğine getirmiş ve düşmanları karşısında Ergenekon’a sığınmak zorunda bırakmıştır. Ancak asırlar her yerde olduğu gibi Ergenekon yurdunda da işlemiş, Türkler Ergenekon’a sığamaz olmuş ve oradan çıkışın yollarını aramaya başlamışlardır. Çağan Kağan eşliğindeki Türkler tabiatın çetin şartlarıyla mücadele etmek zorunda kaldıkları nice arayışlardan sonra Ergenekon’dan çıkmayı başarmış ve kendilerini yok olmaya mahkûm eden düşmanlarıyla tek tek hesaplaşmaya başlamışlardır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Demirdağın Kurtları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Demirdağın Kurtları.

...uğumuz Ergenekon Destanı'nı anlatmaktadır ... Geleneklerde ve İnançlarda "Demir" | Türk Tarihi Araştırmaları ... . Hâl böyle iken millet çözümü bir dağın altın madenini eritmekte bulur. Eski Türkler, dişi bir kurdun oğulları ve kızları olarak doğduklarına inanmıştı. Kolsuz ve bacaksız kalan tek bir oğulun çoğalmasıyla. Demir bir dağın ardına saklanıp kalabalıklaşmasıyla. ...Türk gencini götürdüğü mağaranın ve mağaradan çıkılan ova da yine Bozkurt Destanı'ndaki kurdun, yaşayan tek Gidip demir madenini gördüler. Dağın geniş yerine bir kat odun, bir kat ... BÜYÜK TARİH: BAŞLANGIÇ - DEMİR DAĞIN KURTLARI - Wattpad ... . Dağın geniş yerine bir kat odun, bir kat kömür dizdiler. Demirini eritsek, belki dağ bize geçit verir." Gidip demir madenini gördüler. Dağın geniş yerine bir kat odun, bir kat kömür dizdiler. Dağın altını, üstünü, yanını, odun kömürle doldurdular. Türklüğün Simgesinin kurt seçilmesinin tarihi Göktürk'lerden daha eskiye dayanmaktadır. Gidip demir madenini gördüler. Dağın geniş yerine bir kat odun, bir kat kömür dizdiler. DemIrdağın Kurtları indir bedava çevrimiçi okuyun, DemIrdağın Kurtları bedava PDF indir.. DemIrdağın Kurtları. https://www.otuken.com.tr/u/otuken/docs/demirkurt.pdf. Kağan Pu'nun on altı kardeşi bulunuyordu. On altı kardeşten birinin annesi bir kurttu. Gidip demir madenini gördüler. Dağın geniş yerine bir kat odun, bir kat kömür dizdiler. © Copyright 2007-2008 Demir Kurt İnşaat | Tasarım vebravo. Kurdun eteklerinde dolaştığı dağın demir dağ olarak anılması pek çok alegorik efsanede karşımıza çıkmaktadır. Sonunda kurt çocuğu kaçırarak bir mağaradan içeri girer. Bir Demirdağın Kurtları kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Read DEMİR DAĞIN KURTLARI from the story BÜYÜK TARİH: BAŞLANGIÇ by ASYADUHAN with 64 reads. akgeyik, bürküt, kam....