Yüksek Matematik Cilt:2Matematikçi, Fizikçi, Kimyacı ve Mühendisler İçin

Bahattin Başar

Yüksek Matematik Cilt:2Matematikçi, Fizikçi, Kimyacı ve Mühendisler İçin
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1996-01-01
YAZAR Bahattin Başar
ISBN
DOSYA FORMATI 5,36 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Fen derslerinde öğrencilerin başarı göstermeleri hiç şüphesiz, iyi bir matematik bilgisine sahip olmalarıyla mümkündür. Bu sebepten, hocalığım esnasında edindiğim tecrübelerden de yararlanarak, iki cilt yüksek matematik kitabı yazmaya karar vermiştim. 1993' te çıkardığım birinci cildin konularını (bölümlerini) verelim: 1. Temel kavramlar ve limit. 2. Türev alma 3. İntegral alma (itegrasyon) 4. Eğrisel koordinatlar ve Laplasyen. 5. Analitik geometri. 6. Çokkatlı integraller. 7. Kompleks fonksiyonlar. İkinci cilt, yani bu kitap da şu konulan içerir: 1. Temel Kavramlar. 2. Türev 3. Türevin çeşitli uygulamalan. 4. Sonsuz seriler. 5. Belirsiz şekiller. 6. Fourier serileri. 7. Gamma (gama) ve beta fonksiyonlan. 8. Âdi diferansiyel denklemler. 9. Diferansiyel denklemlere ait bazı uygulamalar. 10. Hiperbolik fonksiyonlar. 11. Kısmî diferansiyel denklemler. 12. Laplace (Laplas) transformasyonu (dönüşümü).Böylece iki cilt, temel matematik tahsili için, aşağı yukarı birbirini tamamlar. İkinci cildin bölümlerini kısaca tanıtmaya çalışalım:Birinci bölüm, ilerdeki konuların daha iyi anlaşılabilmesi için gerekli ön bilgileri kapsar.İkinci bölümde türev oldukça geniş işlenmiştir. Fakat bu bölümde Cilt I deki bazı konulara (kısmî türev ve uygulama alanlan, vb) tekrar yer verilmemiştir.Üçüncü bölüm türevin, oldukça geniş bir uygulama alanlarım oluşturur.Dördüncü bölümde sonsuz seriler, oldukça geniş işlenmiştir.Beşinci bölümde; 0/0, ,... gibi belirsiz şekiller işlenmiştir.Altıncı bölüm, Fourier serilerinden bahseder ve oldukça geniş sayılır.Yedinci bölümde gamma ve beta fonksiyonlarına yer verilmiştir. Bu fonksiyonlar, bazı özel integral tiplerinin alınmasında kullanılır.Sekizinci bölüm, âdi diferansiyel denklemlerden bahseder ve oldukça geniş sayılır.Dokuzuncu bölümde âdi diferansiyel denklemler, bazı fiziksel sistemlere uygulanmıştır.Onuncu bölümde, hiperbolik fonksiyonlar işlenmiştir.Onbirinci bölümde, bazı fiziksel uygulama alanları bulunan kısmî diferansiyel denklemlere yer verilmiştir.Onikinci bölüm, bazı diferansiyel denklemlerin çözümünde kullanılan Laplace dönüşümlerinden bahseder.Her iki kitapta birçok çözülmüş problem (örnek çözüm) vardır (Cilt I de 283, Cilt II de 388). Gerek konular ve gerek örnek çözümler, mümkün olduğu kadar anlaşılır biçimde işlenmiştir. Kitabın sonunda EK-A da Grek alfabesi verilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yüksek Matematik Cilt:2Matematikçi, Fizikçi, Kimyacı ve Mühendisler İçin i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yüksek Matematik Cilt:2Matematikçi, Fizikçi, Kimyacı ve Mühendisler İçin.

...göz attığımızda Batı'nın özellikle 17 ... Matematikçi Mesleği Nedir, Bilgileri Maaşları ... . yüzyılda Descartes'dan sonra Doğu'yu aştığı kabul edilir. Hollandalı astronom, fizikçi ve matematikçi. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Matematikçi Fizikçi ve Mühendisler için Yüksek... ...Astronomi Kütüphanesi Fen Fakültesi - Biyoloji Kütüphanesi Fen Fakültesi - Botanik Kütüphanesi Fen Fakültesi - Fizik Kütüphanesi Fen Fakültesi - Matematik Kütüphanesi Fen Fakültesi Kütüphanesi... Mesela bu yazımızda yazar Bahattin Baş ... Fizikçiler ve Mühendisler İçin Matematik Formülleri ... ... Mesela bu yazımızda yazar Bahattin Başar kitapları arasında yer alan Yüksek Matematik Cilt:2 Matematikçi, Fizikçi, Kimyacı ve Mühendisler İçin yeni kitabı hakkında merak edilenlerden... Yorum ve Puanlar. Taksitler. ×. Matematikçi Fizikçi ve Mühendisler için Yüksek Matematik. Yorum Yap. Adınız. Fiyat. Matematikçi,fizikçi,kimyacı ve mühend...