Kimse Kızmasın Kendimi Yazdım

Hasan Cemal

Kimse Kızmasın Kendimi Yazdım
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-02-01
YAZAR Hasan Cemal
ISBN 6051410128
DOSYA FORMATI 4,11 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bugüne kadar dokuz kitap yazdım. Beni en çok zorlayan Kimse kızmasın kendimi yazdım oldu. İnsanın kendi siyasal geçmişiyle hesaplaşması, kendi kendisiyle yüzleşmesi kolay değil Hele bizdeki gibi itiraf geleneği de pek olmayan bir ülkede, "ben bir zamanlar böyle düşünüyordum, şimdi değiştim," diyebilmenin epeyce güçlükleri olduğunu yaşayarak da gördüm. Bu beşinci kitabımdı, 1999'da çıktı.Aradan geçen yıllar içinde bu kitabımda yer alan bazı görüşlerim de değişime uğramış olabilir. Bunun ipuçları daha sonra yazdığım kitaplarda var. Kimse Kızmasın Kendimi Yazdım’la 2005'de çıkan Cumhuriyeti Çok Sevmiştim ve 2010'da yayınlanan Türkiye’nin Asker Sorunu isimli kitaplarım aynı zincirin halkalarıdır.Hatta bu üç kitabın birbirini tamamlayan bir 'üçlü'yü oluşturdukları söylenebilir. Bu memlekette darbeler, Kemalizm, radikal sol, asker ve siyaset, asker-sivil ilişkileri, askeri vesayet konularında bilgi sahibi olmak isteyenler bir gazetecinin yaşadıklarını, siyasal serüvenlerini okuyarak biraz daha bilgi sahibi olabilirler.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kimse Kızmasın Kendimi Yazdım i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kimse Kızmasın Kendimi Yazdım.

... ve DOĞAN YAY 1999 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap ... Kimse Kızmasın, Kendimi Yazdım... ... ... başlığa ait ilk tanım guest of reno tarafından 2009-06-18 20:46:00 tarihinde girilmiştir. kimse kızmasın kendimi yazdım. 1. #4870005. Bambaşka zamanlar,bambaşka anlardı...Tariften azade anlardı.... Lütfen kimse kızmasın sadece ve sadece kınadığım ve kızdığım nefsimi yazdım...Başkasını değil... Kimse Kızmasın, Kendimi Yazdım book. Read reviews from world's larges ... Kimse Kızmasın Kendimi Yazdım - Uludağ Sözlük ... ... Kimse Kızmasın, Kendimi Yazdım book. Read reviews from world's largest community for readers. Let us know what's wrong with this preview of Kimse Kızmasın, Kendimi Yazdım by Hasan Cemal. Kimse kızmasın kendimi yazdım kitap özeti. Gençlik yıllarında demokrasiyi "cici demokrasi" ya da "Filipinler demokrasisi" diye alaya alan Hasan Cemal demokrasi için devrim yapma amacını... Çiğdem Topçuoğlu yazdı : Kimse Kızmasın Kendimi Kendime Yazdım.... - ekrangazetesi.com Hayata dair ne varsa bu sitede. Haber, Foto galeri, Videolar, Bilgi Makaleleri, Köşe Yazarları ve dahası... Paylaşım: Kimse Kızmasın, Kendimi Yazdım. Hasan Cemal. Bu Kitabı Satın Alın. Genç Hasan Cemal kendini, kendi siyasal tarihini anlatıyor. Kimse Kızmasın Kendimi Yazdım. Yazar. : Hasan Cemal. Benliğin derinliklerine ışıklı aynalar indirip Bergson titizliğiyle kendi kendini gözleyebilmek, gözleyişlerin en zoru olsa gerek." Yorum yaz. Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş. Websitelerimizde, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 36. Maddesi uyarınca, sadece yazıların sahibi olan köşe yazarlarının ad soyad bilgileri, yazı sahibi gazete bilgisi... Hasan Cemal. "Yirminci Yüzyıl'ın bütün iniş çıkışlarını ben de kendi tarihimde yaşadım. Bu uzun yüzyılın bir yanı nasıl ki insanlık için büyük acılarla dopdolu geçtiyse......