Küresel Finans ve Makro İktisat

Vural Fuat Savaş

Küresel Finans ve Makro İktisat
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-05
YAZAR Vural Fuat Savaş
ISBN 6054579228
DOSYA FORMATI 9,3 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

ABD’de 2008 yılında ipotekli ev kredisi sisteminin iflası ile başlayan banka krizi, kısa bir sürede genişleyerek tüm finans sektörünü içine alan bir krize dönmüştür. Binlerce işletme ve banka iflasa sürüklenip, ekonomi tamamen durmuş, işsizlik oranı ABD’nin tarihinde 1929 Birinci Dünya Krizi’nden sonra ilk defa yüzde onu aşmıştır. Bundan daha kötüsü, Amerika’da başlayan bu kriz kısa sürede dünyanın diğer gelişmiş ülkelerine de sıçramış ve dünya ekonomisi “İkinci Dünya Krizi” ne girmiştir.Bu kriz sadece dünya ekonomisini sarsmakla kalmamış, geleneksel iktisat teorisinin temellerini de sarsmıştır. Önceleri, iktisatçılar böyle bir krizin gelmekte olduğunu neden göremediler gibi sorularla başlayan eleştiriler, daha sonra geleneksel makro teorinin ne kadar gerçekçi ve ne kadar güvenilir olduğunu sorgulamaya yönelmiştir.İki dünya krizi de, geleneksel makro teorinin “finans piyasalarının daima dengede olacağını” öne süren görüşünün yanlış olduğunu göstermişti. Öyleyse geleneksel teori neden bu yanlış yoldan yürümeye devam ediyordu?Bu soru, iktisatçıları geleneksel iktisatın dayandığı temel varsayımları incelemeye yöneltti ve şaşırtıcı sonuçlara ulaştırdı. Geleneksel iktisat teorisi, gerçek dünya ile ilgisiz, soyut varsayımlara dayanıyordu ve bu yapısıyla geleneksel iktisatın gerçek dünyayı yönlendirmede güvenilir bir teorik çerçeve oluşturması olanaksızdı. O halde ne yapılması gerekiyor?Bu kitap, okuyucuyu bu soruya kadar getirmeyi amaçlıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Küresel Finans ve Makro İktisat i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Küresel Finans ve Makro İktisat.

...ngede olacağını" öne süren görüşünün yanlış olduğunu göstermişti ... Küresel Finans ve Makro İktisat - Vural Fuat Savaş - Efil Yayınevi ... . Hızlı Mesaj. Öneri Kutusu. ABD'de 2008 yılında ipotekli ev kredisi sisteminin iflası ile başlayan banka krizi, kısa bir sürede genişleyerek tüm finans sektörünü içine alan bir krize dönmüştür. 27.08 TL. İki dünya krizi de, geleneksel makro teorinin "finans piyasalarının daima dengede olacağını" öne süren görüşünün yanlış olduğunu göstermişti. İki dünya krizi de, geleneksel makro teorinin "finans piyasalarının daima ... Küresel Finans ve Makro İktisat ... . İki dünya krizi de, geleneksel makro teorinin "finans piyasalarının daima dengede olacağını" öne süren görüşünün yanlış olduğunu göstermişti. Geleneksel iktisat teorisi, gerçek dünya ile ilgisiz, soyut... Alış-Veriş Listeme Ekle. Küresel Finans ve Makro İktisat. ipotekli ev kredisi sisteminin iflası ile başlayan banka krizi kısa bir sürede genişleyerek tüm finans sektörünü içine alan bir krize dönmüştür. "Küresel Finans ve Makro İktisat". için 3 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Kargo. Fiyat. Küresel Finans ve Makro İktisat. Vural Fuat Savaş. Satıcı. Ürün Açıklaması. ABD'de 2008 yılında ipotekli ev kredisi sisteminin iflası ile başlayan banka krizi, kısa bir sürede genişleyerek tüm finans sektörünü içine alan bir krize dönmüştür. 29.64 TL. İki dünya krizi de, geleneksel makro teorinin "finans piyasalarının daima dengede olacağını" öne süren görüşünün yanlış olduğunu göstermişti. Ürün Özellikleri. ABD'de 2008 yılında ipotekli ev kredisi sisteminin iflası ile başlayan banka krizi, kısa bir sürede genişleyerek tüm finans sektörünü içine alan bir krize dönmüştür. İki dünya krizi de, geleneksel makro teorinin "finans piyasalarının daima dengede olacağını" öne süren görüşünün yanlış olduğunu göstermişti. Not: + Taksit uygulanan kampanyalarda, ek taksit banka tarafından ekstrenize yansıtılacaktır. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Küresel Finans ve Makro İktisat. Mağaza: TveT. 28.50 TL. İki dünya krizi de, geleneksel makro teorinin "finans piyasalarının daima dengede olacağını" öne süren görüşünün yanlış olduğunu göstermişti. ...özetini inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Küresel Finans ve Makro İktisat Pdf İndir. banka krizi, kısa bir sürede genişleyerek tüm finans sektörünü içine alan bir krize dönmüştür. İki dünya krizi de, geleneksel makro teorinin "finans piyasalarının daima dengede olacağını" öne süren görüşünün yanlış olduğunu göstermişti. Geleneksel iktisat teorisi, gerçek dünya ile ilgisiz, soyut... 30.02 TL. İki dünya krizi de, geleneksel makro teorinin "finans piyasalarının daima dengede olacağını" öne süren görüşünün yanlış olduğunu göstermişti. Vural Fuat Savaş. ABD'de 2008 yılında ipotekli ev kredisi sisteminin iflası ile başlayan banka krizi, kısa bir sürede genişleyerek tüm finans sektörünü içine alan bir krize dönmüştür....