Kaside-i Bürde Tesbi'i

Dr. Musa Yıldız

Kaside-i Bürde Tesbi'i
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Dr. Musa Yıldız
ISBN 6054042326
DOSYA FORMATI 10,35 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Milletlerin geçmişteki kültür miraslarına sahip çıkmaları onların gelecekte başarılı olmalarını sağlayan unsurlardandır. Bu kültür mirasının temel taşları da yetiştirdiği büyük şahsiyetlerdir. Bu şahsiyetleri yeni kuşaklara tanıtmak ve onların örnek alınacak yönlerini ortaya çıkarmak ilim adamlarının görevleri arasındadır. Yaşadığımız bu coğrafyada yetişmiş ve geriye önemli eser bırakmış şahsiyetlerden biri de Niyazi Mısri(1618-1694)’dir.Bu kitapta Niyazi Mısrî’nin bugüne kadar çalışma konusu edilmemiş Bûsîrî’nin el-Kevâkibu’d- Duriyye fî Mehdi Hayri’l- Beriyye adlı Kasîde-i Bürde (Bür’e) adıyla meşhur olmuş kasidesi üzerine Arapça olarak nazmettiği tesbiinin günümüz Türkçesine çevirisi yapılmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kaside-i Bürde Tesbi'i i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kaside-i Bürde Tesbi'i.

... bürde, Peygamber efendimizin üstünlüğünü anlatan, onu öven bir kasidedir ... Kaside-i Bürde Tesbi'i Indir PDF [Mobi . ePub] Ücretsiz... ... . Kaside-i bürde'nin yazarı olan İmam-ı Busayri hazretleri... Kaside-i Bürde Okunuşu, Kaside-i Bürde Arapçası, Kaside-i Birde Türkçe Okunuşu ve Makamı Bestesi Güftesi. Öncelikle sizlere kaside'nin hikayesini anlatan yazımızı okumanızı tavsiye ederim. 13 - Kaside-i Bürde şifa ümidiyle hastalara okunursa biiznillahi Teala şifa olur. Nebzen bihî bâ'de tesbîhin bi bâtnihimâ Nebze'l-müsebbihi min ahşâi mü ... Kaside-i Bürde | Mucize Dualar ... . Nebzen bihî bâ'de tesbîhin bi bâtnihimâ Nebze'l-müsebbihi min ahşâi mültakımı. Bundan sonra "Banet Süâdü" adlı kaside "Kaside-i Bürde" olarak anılmaya başlandı. Ka'b bin Züheyr, Hz. Resûlullahın bu hediyesi ile her zaman, her yerde iftihâr ederdi. Uyanınca bedeni sağlamdı, hırka-i saadet de arkasındaydı. Bunun için, bu kasideye Kaside-i bürde denildi. İmam-ı Busayri sevinerek sabah namazına giderken, zâhid bir zata r...