Osmanlı'da Kardeş Katli "Gün Görmeyen Şehzadeler"

Nazım Tektaş

Osmanlı'da Kardeş Katli
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2009-07-09
YAZAR Nazım Tektaş
ISBN 9758845144
DOSYA FORMATI 3,61 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Osmanlı dendiğinde insanların aklına parlak zaferler gelir. 'Fatih' dendiğinde 'İstanbul', 'Yavuz' ismi duyulduğunda 'Çaldıran'ın geldiği gibi... Fatih'in Kardeş Katlini meşrulaştıran 'Fetva' ve beşikteki kardeşinin öldürülmesi ya da Yavuz'un küçücük yeğenlerini ve kardeşleri Şehzâde Korkut ve Şehzâde Ahmet'i katletmesinin akla gelmediği gibi. 'Kanuni' ihtişamı çağrıştırır ama oğulları Şehzâde Mustafa ve Şehzâde Beyazıt hatırlanır mı? Bu kitap Osmanlı'nın 'acıklı' yanını anlatır. Yavuz'un şu sözü akıllardan çıkacak gibi değildir. "Neslümüzde bu bitadi çıkaran Rahmet-i Hakk'dan baid olsun."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Osmanlı'da Kardeş Katli "Gün Görmeyen Şehzadeler" i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Osmanlı'da Kardeş Katli "Gün Görmeyen Şehzadeler".

... Görmeyen Şehzadeler, Çatı Kitapları, İstanbul 2004, s ... Osmanlı'da Kardeş Katli "Gün Görmeyen Şehzadeler" - Nazım Tektaş ... ... Gurbette Bir Şehzade: Cem Sultan | Forum ... Görmeyen Şehzadeler, Çatı Kitapları, İstanbul 2004, s. 122. Mesela bu yazımızda yazar Nazım Tektaş kitapları arasında yer alan Osmanlı'da Kardeş Katli "Gün Görmeyen Şehzadeler" yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Dış kapakta eser adı: Gün görmeyen şehzadeler : Osmanlı'da kardeş katli. Il n'y a pas de commentaire pour ce document....