İslam’ın Yükseliş ve Çöküşleri

Roger Garaudy

İslam’ın Yükseliş ve Çöküşleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-03
YAZAR Roger Garaudy
ISBN 6059320139
DOSYA FORMATI 10,7 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Roger Garaudy (Roje Garodi) bu kitabında özetle şöyle sesleniyor:İslâm, bir yüzyıl içinde Atlas okyanusundan Çin denizine, İspanya ve Portekiz’den Malezya ve Endonezya’ya şimşek hızıyla yayılmıştı. İnsanlık gece kelebekleri gibi İslâm’ın ışıltısına koşmuştu. Avrupa karanlıklar içinde yüzerken, İslâm asırlarca dünyayı aydınlatmıştı.Ne oldu da o ışıltılı İslâm sönükleşti? Canlılığını niçin yitirdi? Neden çöktü?Avrupa’nın ve Amerika’nın yalancı parıltısına artık kanmayalım! Aslında onlar ürkütücü bir hızla çöküyorlar!Bütün Batı âlemi ve onun güdümündeki dünya hızla uçuruma, daha doğrusu toplu bir intihara gidiyor! O yüzden de günümüz insanlığı, İslâm’a dünün insanlığından çok daha fazla muhtaç!Bütün bir dünya insanlığının yok oluşa doğru bu gidişini ancak İslâm durdurabilir!Bu kurtarıcı rolü üstlenebilmesi içinse, İslâm’ın yeniden ışıldaması gerekiyor. Bu eserde sadece müslümanları ve İslâm âlemini değil, bütün yeryüzü insanlığını çok yakından ilgilendiren en hayatî sorunlar ele alınıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İslam’ın Yükseliş ve Çöküşleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İslam’ın Yükseliş ve Çöküşleri.

.... İslam Dünyasının Yükseliş ve Çöküşleri ... İslam Dünyasının Yükseliş ve Çöküşleri Roger Garaudy ... . İnsanlık gece kelebekleri gibi İslâm'ın ışıltısına koşmuştu. Avrupa karanlıklar içinde yüzerken, İslâm asırlarca dünyayı aydınlatmıştı. En yeni İslam'ın Yükseliş ve Çöküşleri kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. Roger Garaudy. Roger Garaudy (Roje Garodi) bu kitabında özetle şöyle sesleniyor: İslâm, bir yüzyıl içinde Atlas okyanusundan Çin denizine... İslamda Bilimin Yükselişi ve Çök ... İslam'ın Yükseliş ve Çöküşleri ... ... İslamda Bilimin Yükselişi ve Çök...