Hz. Ali Diyor kiDevlet Adamlarına Tavsiyeler

Prof Dr. Abdülkerim Zeydan

Hz. Ali Diyor kiDevlet Adamlarına Tavsiyeler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-06-30
YAZAR Prof Dr. Abdülkerim Zeydan
ISBN 6055996697
DOSYA FORMATI 3,41 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bütün ilimlerin kapısı olarak Hz. Peygamber (s.a.v.) tarafından övgüyle bahsedilen Hz. Ali (r.a.)’ın yazdığı bu eserde, yöneticilere öğüt ve tavsiye niteliğinde ciddi mesajlar vardır.Bu eser, her ne kadar devlet adamlarını muhatap alıyor gibi görünse de, toplumun en küçük birimi olan ailenin reisinden, idarecilere ve bürokratlara kadar insan yönetimine talip olan, sorumluluk üstlenen herkesin ve her kesimin faydalanacağı çok önemli bir bilgi hazinesidir.Hz. Ali (r.a.)’ın Mısır’a vali olarak atadığı Malik b. Eşter’e gönderdiği mektupta yer alan tavsiyeler 14 asır önce bir idarecinin uyması gereken kuralları ifade ederken bugünkü idarecilerin de bu tavsiyelere ne kadar muhtaç olduklarını ortaya koymaktadır.Elinizdeki eser, İslâm idarecisinin vasıflarının yanında idarecinin seçimi, davranışı, cemaata karşı tutumu, istişarenin zarureti, istişare heyeti, azli, gibi çok önemli konuları içine almaktadır. Zaman ne kadar geçmiş olursa olsun, insanlığın bu tavsiyeler doğrultusunda yönetilmeye ihtiyacı vardır.Millî şairimiz Mehmed Âkif Ersoy tarafından tercüme edilen bu kitabı, YÖNETEN ve YÖNETİLEN herkese tavsiye ediyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hz. Ali Diyor kiDevlet Adamlarına Tavsiyeler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hz. Ali Diyor kiDevlet Adamlarına Tavsiyeler.

...le. 9786058052161. 667394. Hz. Ali'den Liderlere ve Devlet Adamlarına Tavsiyeler ... Müptelası Olacaksınız / Hz. Ali Diyor ki Devlet Adamlarına Tavsiyeler ... . İrfan Yayıncılık. 7.50. Ürün Bilgisi. Yazar. Hz. Ali. Adalet Timsali Hz. Ömer (Radıyallahü Anh) Kitapkalbi Yayıncılık. Hz. Ali, Diğer, Diğer Kategoriler, İslam kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Hz. Ali'den Liderlere ve D... ...Adamlarına Tavsiyeler konusu ile yazarı hakkında bilgi almak ve kitap hakkında yapılan yorumlara göz atmak için hemen tıklayın, indirim fırsatları ile kolayca satın alın. İrfan Yayıncılık. Yazar. Hz. Ali. Miladi 623 de kurulmuş bulunan İslam de ... Hz. Ali'den Liderlere ve Devlet Adamlarına Tavsiyeler Hz. Ali ... . İrfan Yayıncılık. Yazar. Hz. Ali. Miladi 623 de kurulmuş bulunan İslam devletinin Hz. Ali Diyorki" adı ile küçük bir risale olarak neşredilmiş idi. Bu defa bu emirnamenin tarihi bir belge olarak taşıdığı önem gözönüne alınarak Kitap Tanıtımı. Ödeme Seçenekleri. Yorumlar (0). Tavsiye Et. Resimler. Öneri Kutusu. Hz. Ali'den Liderlere ve Devlet Adamlarına Tavsiyeler. kitaphanen.com´da uygun fiyata Kayıhan Yayınları markalı Hz. Ali Diyor ki Devlet Adamlarına Tavsiyeler 9786055996697 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Hz. Ali Diyor ki-devlet adamlarına tavsiyeler. 9786055996697 kayıhan yayınları Mehmed Akif Ersoy. 9786055996697. Yazar: Hz. Ali, 599-661. Yayın Bilgileri: İstanbul : Kayıhan Yayınları, 2014. 0.00/5. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. 9786058052161. 669096. Hz. Ali'den Liderlere ve Devlet Adamlarına Tavsiyeler. İrfan Mektebi Yayıncılık. 15.30. Peygamber (s.a.v.) tarafından övgüyle bahsedilen Hz. Ali (r.a.)ın yazdığı bu eserde, yöneticilere öğüt ve tavsiye niteli.. Emeği Geçenler : Yazar. : Hz. Ali Diyor ki; Devlet Adamlarına Tavsiyeler. 0.00/5. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Hz. Ali'den Liderlere ve Devlet Adamlarına Tavsiyeler. İrfan Yayıncılık. 7.50. 0.00/5. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Hz. Ali'den Liderlere ve Devlet Adamlarına Tavsiyeler. İrfan Yayıncılık. 14.40. Peygamber (s.a.v.) tarafindan övgüyle bahsedilen Hz. Ali (r.a.)'in yazdigi bu eserde, yöneticilere ögüt ve. 0542 212 72 37. Menu. Hz. Ali Diyor ki Devlet Adamlarına Tavsiyeler. İlgili Ürünler. Doğuşundan Günümüze Hariciler Ortaya Çıkışları Özellikleri İnançları Düşünceleri İslam » Tarih » Hz....