Büyük Bilimsel Deneyler

Rom Harre

Büyük Bilimsel Deneyler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1998-06-01
YAZAR Rom Harre
ISBN 975403012X
DOSYA FORMATI 11,20 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Deneyin bilimsel bilginin kazanılmasındaki rolünü örneklendirmek için seçilmiş yirmi deney. Aristoteles'in civciv embriyolojisi, Theodoric'in gökkuşağını anlama çabaları; Pasteur'ü her okul kitabında anlatılan buluşuna götüren rastlantılar, Jacob ile Wollman'ın genetik maddeyi keşfetmesi, anlatılan yirmi deney arasında. Deneysel bilimin romantik yanını da unutmamış Rom Harré: "Umarım bunlar insanın becerisi ve dehasının örnekleri olarak okunur, her deney kendine özgü özelliği ile bir sanat yapıtı gibi görülür" diyor. Yazar, her bilim adamının özet bir yaşam öyküsünü veriyor, her çalışmayı tarihsel bağlamına oturtuyor, deneycilerin yöntemlerini ve buluşlarını yine onların sözcükleriyle anlatıyor. Dolaysız anlatı yaklaşımı, açıklamalarında anlaşılır olmaya gösterdiği özen, canlı üslubu bilimsel buluşun heyecanını paylaşmamızı sağlıyor. Harré, deneylerin seçimindeki ölçütleri şöyle sıralamış: Ün, tarihsel önem, zerafet, yöntemde ekonomiklik, bilimsel bilginin kazanılmasını göstermeye yatkınlık.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Büyük Bilimsel Deneyler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Büyük Bilimsel Deneyler.

.... Büyük Bilimsel Deneyler Tübitak Yayınları Büyük Bilimsel Deneyler Tübitak Yayınları 9789754030129 ... Büyük Bilimsel Deneyler %17 İndirimli Rom Harre ... ... 16.88 TL. Her deney en son bilimsel gelişmelerin ışığında ele alınıyor. Renkli anlatım üslubu belge değeri taşıyan fotoğraf ve gravürlerle destekleniyor. Harré, deneylerin seçimindeki ölçütleri şöyle sıralamış: Ün, tarihsel önem, zarafet, yöntemde ekonomiklik, bilimsel bilginin kazanılmasını göstermeye yatkınlık. 16.03 TL. Her deney en son bilimsel gelişmelerin ışığında ele alınıyor. Renkli anlatım üslubu bel ... Büyük Bilimsel Deneyler | bkmkitap.com ... . 16.03 TL. Her deney en son bilimsel gelişmelerin ışığında ele alınıyor. Renkli anlatım üslubu belge değeri taşıyan fotoğraf ve gravürlerle destekleniyor. 15.53 TL. Her deney en son bilimsel gelişmelerin ışığında ele alınıyor. Renkli anlatım üslubu belge değeri taşıyan fotoğraf ve gravürlerle destekleniyor. Bilim tarihi açısından büyük önem taşıyan deneyleri konu alan öyküler teoriler, araştırmalar, fikirler ve gerçekler arasındaki ilişkilere dair çok Her deney en son bilimsel gelişmelerin ışığında ele alınıyor. Bilim tarihi açısından büyük önem taşıyan deneyleri konu alan öyküler teoriler, araştırmalar, fikirler ve gerçekler arasındaki ilişkilere dair çok Her deney en son bilimsel gelişmelerin ışığında ele alınıyor....