Aile ve Toplum

Prof.Dr. Muhammed Ebu Zehra

Aile ve Toplum
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-04-30
YAZAR Prof.Dr. Muhammed Ebu Zehra
ISBN 9757574198
DOSYA FORMATI 9,62 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Eski bir kuralı "her hastalığın çaresi, o hastalığın görüldüğü çevrededir" der. Bu kural bedenî hastalıklar için geçerli olmayabilir. Ancak, ruhî ve sosyal hastalıklar için tamamen doğrudur. Bu eserde, İslam’ın üstün bir toplum olabilmek için ortaya koyduğu ana prensipleri, aile binasının üzerinde kurulduğu temelleri, aile arasındaki bağlılık kurallarını, karı-koca hukukunu ailenin kendi içerisindeki dayanışmasını aile bireylerinin miras hukukunu, akrabalar arasındaki nafaka ve zekat müesseselerini en ince detayına kadar bulabilirsiniz.Bu eser, aynı zamanda Kaliforniya Üniversitesi Toplum Hizmetleri Yüksek Akademisi'nde ders kitabı olarak okutulmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Aile ve Toplum i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Aile ve Toplum.

...r eder. Aile , bireyin ve toplumun fonksiyonlarında en temel öğedir ... Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü | E-Devletim ... . temel ihtiyaçlarını karşıladığı birincil yer ve çevredir.Aile üyeleri arasındaki ilişkiler ve aile ortamı , psikososyal yönden gelişen bireyin en çok... www.ailevetoplum.org Alan adının premium park sayfasına göz atın. www.ailevetoplum.org domain boş uzantıları ve satılık alternatiflerini görün ve dilerseni satın alın. TR Dizin Dergi: Aile ve Toplum; Atıf Sayısı: 231; Yayın Sayısı ... PDF Değişen Toplumun Aile Yapısına Etkilerini Tespit ... . TR Dizin Dergi: Aile ve Toplum; Atıf Sayısı: 231; Yayın Sayısı: 92; ISSN-eISSN 1303-0256 Aileyi ihmal eden, korumayan toplumlar er veya geç çökmeğe mahkûmdurlar. Çağdaş toplumlar aileye ve kadına her zaman önem vermişler ve bu hususta gerekli düzenlemeleri yapmışlardır. ...bireyselleşmeyle birlikte, toplumun birey aile yaşamı üzerindeki etkisi azalmaya yüz tutmuştur. üreme gibi insan toplum hayatı için gerekli süreçler, en iyi bir şekilde aile ortamında gerçekleşmektedir. 2 Aile...