Salon Köşelerinde

Safveti Ziya

Salon Köşelerinde
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2009-10-14
YAZAR Safveti Ziya
ISBN 9754581452
DOSYA FORMATI 10,10 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Safveti Ziya’nın ilk romanı olan Salon Köşelerinde 1898’de Servet-i Fünun dergisinde tefrika edilmiş, sansürün hışmına uğramıştır. Yazar, II. Meşrutiyet’in ilanından sonra sansürün çıkardığı bölümleri ekleyerek, romanını asıl biçimiyle 1912’de kitap olarak yayımlamıştır. Edebiyat tarihçilerince farklı biçimlerde değerlendirilen Salon Köşelerinde, yüzyıl başında gündelik yaşamdaki Batılılaşmayı yansıtması açısından önemli bir eserdir. Tahir Alangu’nun nitelemesiyle “Türkiye’de yabancı aileler çevresindeki bir Türk’ün yaşayışını tasvir etmesi bakımından bütün o dönem romancılarının eksik bıraktıkları bir tarafı başarı ile tamamlamaktadır.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Salon Köşelerinde i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Salon Köşelerinde.

... sansürlenerek tefrika edilmiş, daha sonra 1912 yılında kitap olarak basılmıştır ... Salon Köşeleri̇nde ... . Safveti Ziya. Safveti Ziya'nın ilk romanı olan Salon Köşelerinde 1898'de Servet-i Fünun dergisinde tefrika edilmiş, sansürün hışmına uğramıştır. Yazar, II. Edebiyat yaşamına Servet-i Fünun dergisinde öyküler yazarak başlayan Safveti Ziya'nın ilk romanı Salon Köşelerinde 1898'de gene bu dergide tefrika edildi. 8.40 TL. Safveti Ziya'nın ilk romanı olan Salon Köşelerinde 1898'de Servet-i Fünun ... Salon Köşeleri Kimin Eseridir? - Eodev.com ... . 8.40 TL. Safveti Ziya'nın ilk romanı olan Salon Köşelerinde 1898'de Servet-i Fünun dergisinde tefrika edilmiş sansürün hışmına uğramıştır. Yazar II. Safveti Ziya. Görgü kuralları ve tören adetleri konusunda hassas bir yapıya sahip olan Safveti Ziya, eserlerinde genellikle bulunduğu dönemi ve etrafındaki insanları konu edinmiştir. Servetifünun roman ve hikaye yazarı Safveti Ziya'nın romanı. Bir devir romanı olan eser, II. Abdülhamit devri İstanbul'unda yabancı çevrelerde yaşamaya alışık bir salon adamının dramıdır. Edebiyat tarihçilerince farklı biçimlerde değerlendirilen Salon Köşelerind...