Lanetli Pay

Georges Bataille

Lanetli Pay
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-04
YAZAR Georges Bataille
ISBN 9755708362
DOSYA FORMATI 10,69 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

20. yüzyılın sıradışı ve putkırıcı düşünürlerinden Georges Bataille Lanetli Pay adlı bu yoğun ve önemli metninde bize üretim ve birikim mantığına dayalı kapitalist zihniyetin tam tersini; sermayeyi ve birikimi yok etmeye, bağışlamaya ve paylaşmaya dayalı bir ekonominin temellerini gösteriyor.Aşırılıklar filozofu Georges Bataille hem bireysel hayatında hem de toplumların hayatında bu aşırı enerjinin yok edilmesine büyük önem vermiş; 1933 yılında yazdığı “Harcama Kavramı” adlı makalesinden sonra ekonomi üzerinde yaptığı yoğun çalışmalarını 1949 yılında yayınlanan Lanetli Pay’la tamamlamıştır. Azteklerin mallarını törensel gösterilerle yok edişi, potlach geleneği, insan kurban etme, Tibet’in manastır sistemini esas almış kapalı toplum yapısı, askeri ve dini Müslüman toplumlar... Bütün bunlardan 20. yüzyılın sanayi yapılarına, Marshall Planı’na ve Sovyet ekonomisine uzanan Lanetli Pay, Bataille’ın doğa, insan, ekonomi ve tarih felsefelerini sistematik bir bütünlük içinde ele aldığı, değiş tokuş, harcama, tüketim, siyasal iktidar kavramlarıyla boğuştuğu en temel yapıtıdır.İçinde yaşadığımız dünyanın her türden gerçek ve simgesel “Lanetli Pay”la tıka basa dolduğu günümüz koşullarında sistemi bütünüyle alaşağı etmeden hayatlarımızın düze çıkamayacağını görüyorsanız, kadim dünyaların seslerini bugüne taşımış bir kahin olan Georges Bataille’ın söyleyeceği çok şey var demektir. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Lanetli Pay i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Lanetli Pay.

...r bizi yağmadan, haram paydan geri durmamaya teşvik ediyor ... Kültür TV | Lanetli Pay | Kitap Detayları ... . Oysa o pay lanetli bir paydır ve bize sürekli o payı hatırlatanlar Türkiye''yi sadece alçalmaya davet ediyorlar. Lanetli Pay Georges Bataille'ın kendi dünya görüşünü, doğa felsefesi, insan felsefesi, ekonomi felsefesi, tarih felsefesi şeklinde sistematik olarak ortaya koymaya çalıştığı tek kitaptır. Georges Bataille 1933 yılında yazdığı Harcama kavramı adlı makalesinden sonra ekonomi üzerinde yaptığı yoğun çalışmaları 1949 yılında yayınlanan Lanetli pay'la tamamlamıştır. En uygun LANETLİ PAY / SEL ürün ve modelleri markası v ... Lanetli Pay Arşivleri : Terrabayt ... . En uygun LANETLİ PAY / SEL ürün ve modelleri markası ve SEL YAYINCILIK GEORGES BATAILLE 1.BASKI IŞIK ERGÜDEN TÜRKÇE 183 SAYFA 2017 özellikleri 9789755708362 en ucuz fiyatlar ile 12... Sanatı bir komplo ve simülasyon olarak tanımlayan Baudrillard, müzayedelerde sanat eserlerine ödenen yüksek ücretleri lanetli pay olarak yorumlar. Lanetli pay, evrensel bir bela ve problemdir. ...yok edilmesine büyük önem vermis; 1933 yilinda yazdigi "Harcama Kavrami" adli makalesinden sonra ekonomi üzerinde yaptigi yogun çalismalarini 1949 yilinda yayinlanan Lanetli Pay'la tamamlamistir. 12.59 TL. ...büyük önem vermiş; 1933 yılında yazdığı "Harcama Kavramı" adlı makalesinden sonra ekonomi üzerinde yaptığı yoğun çalışmalarını 1949 yılında yayınlanan Lanetli Pay'la tamamlamıştır. 12.14 TL. ...büyük önem vermiş; 1933 yılında yazdığı "Harcama Kavramı" adlı makalesinden sonra ekonomi üzerinde yaptığı yoğun çalışmalarını 1949 yılında yayınlanan Lanetli Pay'la tamamlamıştır. 8 €. Lanetli Pay Georges Batailleın kendi dünya görüşünü, doğa felsefesi, insan felsefesi, ekonomi felsefesi, tarih felsefesi şeklinde sistematik olarak ortaya koymaya çalıştığı tek kitaptır. Lanetli Pay. Georges Bataille (1897-1962). Bataille, Georges Lanetli Pay. ISBN 978-975-298-434-9 1 Trkesi; Ik Ergden 1 Dost Kitabevi Yaynlar Aralk 201 O, Ankara, 173 sayfa. 9.92 TL. ...büyük önem vermiş; 1933 yılında yazdığı "Harcama Kavramı" adlı makalesinden sonra ekonomi üzerinde yaptığı yoğun çalışmalarını 1949 yılında yayınlanan Lanetli Pay'la tamamlamıştır. ...yok edilmesine büyük önem vermiş; 1933 yılında yazdığı Harcama Kavramı adlı makalesinden sonra ekonomi üzerinde yaptığı yoğun çalışmalarını 1949 yılında yayınlanan Lanetli Pay'la tamamlamıştır. 10.85 TL. Sel Yayıncılık , Lanetli Pay için en uygun fiyatı, indirimleri ve kampanyaları KTP Kitabevi'nde bulabilirsiniz. 12 TL. Lanetli Pay-Sel Yayıncılık- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme ...