Ehlikeyfin Kitabı

Fatih Tığlı

Ehlikeyfin Kitabı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-11-18
YAZAR Fatih Tığlı
ISBN 9756403411
DOSYA FORMATI 3,19 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Keyif verici maddeler rahatlatıcı ve uyarıcı etkileriyle geçmişte olduğu gibi bugün de insan hayatının vazgeçilmezleri arasındaki yerini korumaktadır. Çeşitlerinin giderek çoğalması, küçülen dünyada farklı kültürlere ait farklı maddelerden herkesin haberdar olmaya başlaması, keyif verici maddelerin, eski tabirle "mükeyyifat"ın resmî ve gayriresmî gündemi her zaman işgal edeceğinin işaretleri sayılmalıdır.Adı üzerinde zevke ve keyfe yönelik kullanılması bu maddeleri yeme içme kültürünün en tartışmalı alanı haline getirmiştir. İlk çıktıkları veya yaygınlık kazandıkları andan itibaren kimi zaman müspet çoğu zaman ise menfi görüşlerin, düşüncelerin ortaya konulduğu bu maddeler hakkındaki tartışmalar uzun süre devam edeceğe benzemektedir. Tartışmalar ve işin ticarî tarafı bir yana bu maddelerin kullanımı, kullanım vasıtaları, kullanım biçimi, çevre ile birlikte kendisine has bir kültür oluşturmaya yetmiştir. Folklor, güzel sanatlar, dil ve edebiyat keyif verici maddeler etrafında oluşan kültürün ilk planda yansıma alanı olarak karşımıza çıkmaktadır.Belli başlı keyif verici maddeler, bu maddeler ile özdeşleşen mekânlar, mükeyyifat etrafında meydana gelen kültür, hayat tarzı ve dünyaya bakış açısı hakkında çeşitli dönemlerde, çeşitli yazarlar tarafından yazılmış yazılardan ve makalelerden oluşan bu kitap okuyucuya bilgi yönünden keyifli saatler sunma amacındadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ehlikeyfin Kitabı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ehlikeyfin Kitabı.

...ülbaki Gölpınarlı. Ehli keyfin keyfini ne tazeler ... Nisâ Suresi 159. Ayet ... . Bu arada 15 ocak'a kadar bloğuma üye olan dostlarıma kendi yaptığım ebrulu kitap ayıraçlarından gönderiyorum. Sergide kahve bitkisinin botanik özellikleri ile dünyadaki yayılımı ve pişirme tekniklerine, Osmanlı topraklarında yarattığı sosyal ortama, keyif ve ikram kültürünü yansıtan resimlere ve çeşitli... EHLİKEYİFİN KİTABI kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. kitapları ve KİTABEVİ 2004 baskısı kitaplar il ... Ehli Kitap Kimdir? ... . kitapları ve KİTABEVİ 2004 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap NadirKitap.com'da. (bkz: ehlikeyfin kitabi). ehli keyfin keyfidir kahvenin telvelisi , koca essegi bastan cıkarır sıpa...