İslam ve SinemaSinemanın Fıkıh Dili

İsmail Güllük

İslam ve SinemaSinemanın Fıkıh Dili
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-11-07
YAZAR İsmail Güllük
ISBN 6059283755
DOSYA FORMATI 10,29 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İslâm’ın sinema sanatına bakışı nedir?İslâmî bir sinema mümkün müdür?Ünümüzdeki sinema yapımlarının İslâm fıkhı açısından konumu ve değeri nedir?...Bu ve benzeri pek çok sinemaya dair Müslüman toplumun modern zamanlarda karşılaştığı ve sorunların değerlendirilmediği bir çalışmadı bu eser.Bu çalışmanın öncelikli amacı; sinema sanatçılarını fıkhî prensiplerden haberdar ederek, fıkıh prensiplerine göre sinema filmi üretmenin mümkün olduğunu ortaya koymak ve bunun için çözüm yolların göstermektir.Bugün, İslâm kültür ve medeniyet tasavvuruna uygun özgün bir film çekilmek isteniyorsa bu ancak İslâm hukukunun temel ilke ve prensipleri doğrultusunda hareket etmekle mümkün olabilir.Birçok İslâm hukukçusuna göre sinematografik temsilin özünde, dinî açıdan bir sakıncanın olmadığı ifade edilerek hükmün, filmin kullanım amacı ve eda ediliş biçimine göre değişeceği hatırlatılmıştır. Ayrıca belli şartlar yerine getirildiğinde, sinema filmi çekmenin müstehap ve yapılması gereken bir iş olduğu vurgulanmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İslam ve SinemaSinemanın Fıkıh Dili i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İslam ve SinemaSinemanın Fıkıh Dili.

.... Sepete Ekle. 1. İslam ve Sinema-Sinemanın Fıkıh Dili ... İslam ve Sinema Sinemanın Fıkıh Dili - İsmail Güllük - Fiyatı... ... . Fakat internette arama hacmine baktığımızda özellikle İslam ve Sinema Sinemanın Fıkıh Dili pdf indirme isteği çok fazla. Bu da hala popüler olduğunun göstergesi. Sinemanın Fıkıh Dili''İslam'ın sinema sanatına bakışı nedir?İslami bir sinema mümkün müdür?Ünümüzdeki sinema yapımlarının İslam fıkhı açısından konumu ve değeri nedir... Not: + Taksit uygulanan kampanyalarda, ek taksit banka ... Holdings: İslam ve Sinema "Sinemanın Fıkıh Dili" ... ... Not: + Taksit uygulanan kampanyalarda, ek taksit banka tarafından ekstrenize yansıtılacaktır. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: İslam ve Sinema-Sinemanın Fıkıh Dili. ...Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Roman Sınavlara Hazırlık Dizisi Siyaset Siyer...