Ruşen Eşref Ünaydın: "Diyorlar ki" Muharriri Çeşmeler Kaşifi İstanbul Seyyahı

Nuri Sağlam

Ruşen Eşref Ünaydın:
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-10-30
YAZAR Nuri Sağlam
ISBN 9756403403
DOSYA FORMATI 9,43 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Edebiyatımızın ünlü sanatkâr ve fikir adamlarıyla yaptığı bir dizi mülâkatı, 1918'de Diyorlar ki adıyla kitaplaştıran ve bu münasebetle "Diyorlar ki Muharriri" olarak şöhret bulan Ruşen Eşref, İstanbul ve İstanbul Çeşmeleri üzerine yazdığı eşsiz yazılardan dolayı "Çeşmeler Kâşifi" ve "İstanbul Seyyahı" gibi sıfatlarla da anılmıştır. Mustafa Kemal Paşa'yı şahsî özellikleri ve askerî dehasıyla ilk defa Türk ve dünya kamuoyuna tanıtan yazar, Mütareke döneminden itibaren daima Paşa'nın yanında bulunmuş, Millî Mücadeleye katılmış ve kırk ay süren bu yürüyüşe dair tahassüslerini gözyaşı, kahır ve sabırla demleyerek kaleminin ucundan damla damla akıtmıştır. Fakat Ruşen Eşref'in gözyaşları, "Niçin sen mütemadî bir ayrılıksın hayat!" feryadıyla altmış yedi yıllık ömrünün özellikle annesini, Tevfik Fikret'i ve Atatürk'ü kaybettiği en sarp yamaçlarında daha bir başka çağlamış, zaman içinde nice yedi göllere ve nice yedi veren güllerine hayat vermiştir. Ruşen Eşref'in hayatı ise -mizacı, edebî şahsiyeti ve bütün eserleriyle birlikte- şimdi elinizdeki bu kitaptadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ruşen Eşref Ünaydın: "Diyorlar ki" Muharriri Çeşmeler Kaşifi İstanbul Seyyahı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ruşen Eşref Ünaydın: "Diyorlar ki" Muharriri Çeşmeler Kaşifi İstanbul Seyyahı.

...eşmeler Kaşifi İstanbul Seyyahı ürünü hakkında detaylı bilgileri ve en uygun fiyatı sitemizde bulabilirsiniz ... Ruşen Eşref Ünaydın " Diyorlar Ki" Muharriri... | KitapElimde.com ... . YENİ ÇIKANLAR +. Anasayfa. Ruşen Eşref Ünaydın " Diyorlar Ki" Muharriri Çeşme. üzerine yazdığı eşsiz yazılardan dolayı "Çeşmeler Kâşifi" ve "İstanbul Seyyahı" gibi sıfatlarla da anılmıştır. 45.72 TL. ...ki Muharriri" olarak şöhret bulan Ruşen Eşref, İstanbul ve İstanbul Çeşmeleri üzerine yazdığı eşsiz yazılardan dolayı "Çeşmeler Kâşifi" ve "İstanbul Seyyahı" gibi sıfatlarla da anılmıştır. ...adamı Ruşen Eşref Ünaydın 21 Eylül 1959'da İstanbul'da öldü. Ruşen Eşref'in hayatı 1918'den sonra tam ... Ruşen Eşref Ünaydın: "Diyorlar ki" Muharriri Çeşmeler Kaşifi... ... . ...adamı Ruşen Eşref Ünaydın 21 Eylül 1959'da İstanbul'da öldü. Ruşen Eşref'in hayatı 1918'den sonra tam bir seyyah gibi geçti. Diyorlar ki (1918) adlı kitabı "Edebi Ziyaretler ve Mülakatlar"... ...Diyorlar ki Muharriri olarak şöhret bulan Ruşen Eşref, İstanbul ve İstanbul Çeşmeleri üzerine yazdığı eşsiz yazılardan dolayı Çeşmeler Kâşifi ve İstanbul Seyyahı gibi sıfatlarla da anılmıştır. ...ki" adıyla kitaplaştıran ve bu münasebetle "Diyorlar ki Muharriri" olarak şöhret bulan Ruşen Eşref Ünaydın, İstanbul ve dolayı "Çeşmeler Kâşifi" ve "İstanbul Seyyahı" gibi sıfatlarla da anılmıştır. ..."Diyorlar ki Muharriri" olarak şöhret bulan Ruşen Eşref, İstanbul ve İstanbul Çeşmeleri üzerine yazdığı eşsiz yazılardan dolayı "Çeşmeler Kâşifi" ve "İstanbul Seyyahı" gibi sıfatlarla da anılmıştır. ..."Diyorlar ki Muharriri" olarak şöhret bulan Ruşen Eşref İstanbul ve İstanbul Çeşmeleri üzerine yazdığı eşsiz yazılardan dolayı "Çeşmeler Kâşifi" ve "İstanbul Seyyahı" gibi sıfatlarla da anılmıştır. ..."Diyorlar ki Muharriri" olarak şöhret bulan Ruşen Eşref İstanbul ve İstanbul Çeşmeleri üzerine yazdığı eşsiz yazılardan dolayı "Çeşmeler Kâşifi" ve "İstanbul Seyyahı" gibi sıfatlarla da anılmıştır. ...Diyorlar ki Muharriri olarak şöhret bulan Ruşen Eşref, İstanbul ve İstanbul Çeşmeleri üzerine yazdığı eşsiz yazılardan dolayı Çeşmeler Kâşifi ve İstanbul Seyyahı gibi sıfatlarla da anılmıştır. Sanatçının, İstanbul hakkında çok eser vermesi sanatçıya "İstanbul Seyyahı" ve "Çeşmeler Kâşifi" sıfatlarını kazandırır. ESERLERİ. Diyorlar Ki. Anafartalar Kumandanı Mustafa Kemal ile Mülakat. ...üzerine yazdığı eşsiz yazılardan dolayı "Çeşmeler Kâşifi" ve "İstanbul Seyyahı" gibi sıfatlarla da anılmıştır. Eserin adı: Diyorlar ki Yazarı: Ruşen Eşref Ünaydın Türü: Mülakat (Görüşme). Eserleri. 1. Diyorlar ki (İstanbul 1918; sadeleştirilmiş yayımı, Şemsettin Kutlu, Ankara 1985; haz. "Diyorlar ki" Muharriri Çeşmeler Kâşifi İstanbul Seyyahı Ruşen Eşref Ünaydın, İstanbul 2004. ...'Diyorlar ki Muharriri' olarak şöhret bulan Ruşen Eşref, İstanbul ve İstanbul Çeşmeleri üzerine yazdığı eşsiz yazılardan dolayı 'Çeşmeler Kaşifi' ve 'İstanbul Seyyahı' gibi sıfatlarla da anılmıştır....