Dualar ve Zikirler

Dr. Ali Pekcan

Dualar ve Zikirler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-04-01
YAZAR Dr. Ali Pekcan
ISBN 6058704701
DOSYA FORMATI 11,91 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Zikir, sözlükte; anmak, hatırlamak, yad etmek demektir.Bir terim olarak ise Yüce Allah’ı anmak ve hatırlamak, O’nu unutmayıp, gaflet halini terk etmektir. Dua ise bir müslümanın tüm arzu ve isteklerini doğrudan Alemlerin Rabbi olan Allah’a arz etmesi demektir.Elinizdeki bu mütevazi eser, bir müslümanın günlük hayatında okuyacağı umumi dua ve zikirlerden oluşmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dualar ve Zikirler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dualar ve Zikirler.

... Araya Getirilmiş. Zilhicce ayında okunacak günlük tesbihler (5 zikir) ... DUALAR ve ZIKIRLER | Forum ... . 0kunması Etkili (SIRLI) Dualar. Bu zikir ve dualar günlük ders olarak yapılan zikirler gibi değildir. Bu zikir ve dualara devam edilirse, dil zikre alışmış olur. Zamanla kalp de dile katılır, bütün vücut zikre ortak olur. Zikirler-Dualar bölümü içinde NAMAZLARDAN SONRA TESBİHATLAR (SABAH-ÖĞLE-İKİNDİ-AKŞAM-YATSI) 5 VAKİT KILINAN HER NAMAZ İÇİN AYRI AYRI Hicri Aylarda İbadetler ve Zikirler. Günlük çekilecek Zikirler ve Faziletleri Her müminin günlük çekti ... Peygamberimizin Tavsiye Ettiği En Faziletli Günlük Zikirler ... . Günlük çekilecek Zikirler ve Faziletleri Her müminin günlük çektiği zikirleri olmalıdır. Günlük asgari olarak şu zikirler çekilmelidir. v Günlük Kur'an-ı kerim okunmalı; "Evinizde Kur'an-ı Kerim'i çok okuyun. Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ın zikriyle mutmain olur (Allah'ı anmakla sükûnet bulur)." Allah razı olsun. Bu zikirlerin ve duaların arapçalarınıda ekleyebilirseniz çok güzel olur 🙂. Günlük Zikir Ve Dualar. Peygamber efendimizin sav tavsiye ettiği ve bir müslümanın her gün okuması tavsiye edilen dua ve sureleri aşağıya yazdım.İnşallah size yardımcı olur. Dualar ve Zikirler. Hz Ali Kumeyl Duası. Bana şükrü öğretmeni Zikrini ilham etmeni diliyorum. Bana merhamet etmeni Beni, verdiğine razı ve kanaatkar kılmanı diliyorum. Bu zikir ve dualar günlük ders olarak yapılan zikirler gibi değildir. Bir mümin bu zikir ve duaları alışkanlık haline getirmelidir. Bu zikir ve dualara devam edilirse, dil zikre alışmış olur. dualar - zikirler. :604: ALLAH'u Teâlâ'yı (Celle Celalühü) anmak (zikretmek)... Rivayete göre cennetin çorak olduğu insanların yaptığı amellerle ve zikirlerle cennetlerini imar ettikleri... DUA ve ZİKİR - Ahmed Hulûsi. Rasûlullah'ın öğrettiği çok özel dualar. Okunuşu: Allâhumme eğınniy alâ zikrike ve şükrike ve hüsni ibâdetik. Musa AYDIN. Büyük Ariflerden Çeşitli Durumlar İçin Tavsiye Edilen Zikir ve Dualar. Bunlarla birlikte hem "hevatir"den hem de "vesvese"den kurtulmak için bazı zikir ve dualar da tavsiye edilmiştir....