Stratejik İstihbaratUlusal Güvenlik

Merve Seren

Stratejik İstihbaratUlusal Güvenlik
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-24
YAZAR Merve Seren
ISBN 6059524056
DOSYA FORMATI 11,73 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Elinizdeki kitabın, Uluslararası İlişkiler ve Güvenlik Bilimleri literatürüne kazandırdıklarının ötesinde; kanaatimce esas kıymeti ve hizmeti, ulusal güvenlik ve savunma politikaları açısından ciddî bir vizyon ve yeni perspektifler sunmasıdır. Zira çalışma, genel anlamda ‘istihbarat’, spesifik olarak da ‘stratejik istihbarat’ın; ulusal güvenlik alanında oynaması gereken rol ile îfâ etmesi beklenen misyonları tüm boyut ve unsurlarıyla keşfedip, berrak ve özlü bir biçimde gözler önüne sermektedir. Bu bağlamda, Antik Çağ’dan günümüze uzanan tarihsel seyrinde ‘istihbarat’ ve ‘strateji’ olgularının birbirlerine nasıl eklemlendikleri, hangi düzeyde ve mecrâlarda işlevsel kılındıkları kapsamlı ve detaylı şekilde ele alınmaktadır. Devletlerin tarihsel süreçte edindikleri tecrübelere geniş yer veren bu kitap; uzun bir dönem sükûtun ve esrârın hâkim olduğu bir alana tercüman olmaktadır. Kitabın yaratacağı yaygın etki, Türkiye’deki anlayış ve uygulamalarda yeni ufuklar açacaktır. Bu bakımdan kitabın, ‘stratejik istihbarat’ konusundaki farkındalığın artmasına, gerek kurumsal düzeyde ve gerekse karar alma merciinde bulunan kişilerin, mevcut uygulama ve zafiyetleri sorgulamasına rehberlik edeceğine inancım tamdır. Uzun soluklu, yoğun emek ürünü doktora tezinin bir nüvesi olan bu çalışma; Türkiye’deki istihbarat literatürüne kazandırılmış akademik bir hazine, bir başucu kitabı niteliğindedir. Ayrıca muhtevası itibarıyla; iç ve dış politikaların, güvenlik ve savunma stratejilerinin üretilmesi, kararlaştırılması ve icrâsında rol ve misyon sahibi üst düzey siyasi merciiler, bürokrat ve danışmanlarla, ilgili kurum ve kuruluşlar için yol gösterici, aydınlatıcı ve özellikle de bilgilendirici mahiyette, bir referans/başvuru kaynağıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Stratejik İstihbaratUlusal Güvenlik i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Stratejik İstihbaratUlusal Güvenlik.

...im yaşanmıştır. Zira çalışma, genel anlamda 'istihbarat', spesifik olarak da 'stratejik istihbarat'ın; ulusal güvenlik alanında oynaması gereken rol ile îfâ etmesi beklenen misyonları tüm boyut ve unsurlarıyla keşfedip ... STRATEJİK İSTİHBARAT* - PDF Ücretsiz İndirin ... ... ...biraz istihbarat biraz güvenlik biraz küreselleşme vs. serpiştirirseniz siz de onlardan olabilirsiniz. kişisel gelişim komedisi ne ise bugün de stratejik düşünce kuruluşları odur. yani zamazingodur. Bu nedenle, bu güvenlik sorununun çözümü için ulusal güvenlik istihbaratının ve toplum düzeninin Milli İstihbarat Direktörlüğü, ülkemizdeki tüm istihbarat kuruluşlarının stratejik ve yönetimsel. ... COVİD-19 Gölgesinde türkiye'nin ulusal güvenlik... ... . yani zamazingodur. Bu nedenle, bu güvenlik sorununun çözümü için ulusal güvenlik istihbaratının ve toplum düzeninin Milli İstihbarat Direktörlüğü, ülkemizdeki tüm istihbarat kuruluşlarının stratejik ve yönetimsel... ...'realistic' strategic intelligence for national security strategies and the policies of state actors. In Stratejik İstihbarat ve Ulusal Güvenlik (Strategic Intelligence and National Security), Merve Seren... Zira çalışma, genel anlamda 'istihbarat`, spesifik olarak da 'stratejik istihbarat`ın; ulusal güvenlik alanında oynaması gereken rol ile îfâ etmesi beklenen misyonları tüm boyut ve unsurlarıyla keşfedip... 41.50 TL. Stratejik İstihbarat ve Ulusal Güvenlik-Orion Yayınları-Merve Seren, Stratejik İstihbarat ve Ulusal Güvenlik, Orion Yayınları, 9786059524056, Uluslararası İlişkiler Sitemizden bütün kitapları... Yüzü dondu ve "Ah, canım" diye düşündüm ve gözlüğünü çıkardı. Onları yere koydu, pasaportumu ters çevirdi, kenara ayırdı ve "Efendim! Bu PDF Stratejik İstihbarat Ulusal Güvenlik! 45 TL. Zira çalışma, genel anlamda 'istihbarat', spesifik olarak da 'stratejik istihbarat'ın; ulusal güvenlik alanında oynaması gereken rol ile îfâ etmesi beklenen misyonları tüm boyut ve unsurlarıyla... Stratejik İstihbarat & Ulusal Güvenlik kitabının yazarı SETA Güvenlik araştırmacısı Merve Seren TV5'de Günden Yansıyanlar adlı programda İshak Beyazay'ın... 50 TL. ...