İran Sineması

Hamid Dabaşi

İran Sineması
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-10-02
YAZAR Hamid Dabaşi
ISBN 9758829467
DOSYA FORMATI 6,40 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Abbas Kiyarüstemi 1977'de "Kirazın Tadı" filmiyle Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü kazandığında, İran'ı dünya sinema haritasının tam orta yerine yerleştirmişti. O zamandan beri İran Sineması, büyüleyici başarılarıyla bütün dünyayı şaşırtarak sarsmaya devam ediyor. Hamid Dabaşi bu kitabında, gerek kendi çözümlemeleri gerekse yönetmenlerle yaptığı uzun röportajlar ışığında, İran'da sinemanın yaşlı ustaları olan Kimyayi, Mehrcuyi, Kiyarüstemi, Beyzayi, Beni-İtimat ve Muhsin Mahmelbaf'tan, günümüzün Semira Mahmelbaf ve Behmen Gubadi gibi büyük umut vaat eden genç yönetmenlerine kadar İran sinemasının genel bir panoramasını çıkarıyor. Sinemanın İran'da hayalleri nasıl süslediğine dikkat çektikten sonra da, İslam Devrimi'nin akabindeki sıkı sansüre ve denetim mekanizmalarına rağmen, sinemacıların ifade özgürlüklerine ket vurmaktan ziyade, özgün bir anlatm dili oluşturmayı başardıklarını gözler önüne seriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İran Sineması i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İran Sineması.

...ketler ve tartışmalar yapma amaçlı.. ... Dil Zengini İran Sineması 1: İran Kürt Sineması ... . See more of İran Sineması on Facebook. İran sineması dili diğerlerinden çok daha farklı olan yapımlar ortaya koyuyor. Belki İran kültürünün vermiş olduğu bir farklılık, belki yönetmenlerin ve insanların dünyaya baktıkları pencerenin etkisi. Bu noktada İran sinemasının önemini anlamak ve ona gereken değeri vermek için İran'ın sinema ile ne zaman tanıştığına, dini otoriteler tarafından karşılaştığı sert tepkiler döneminden, geçtiğimiz ay 31. Ve bazen ciltlerce kitaplardan öğren ... İran Sineması - Home | Facebook ... . Ve bazen ciltlerce kitaplardan öğrenemeyeceğimiz şeyleri bir film bize öğretebiliyor. Şuana kadar izlediğim ve tavsiye ettiğim filmleri derlemek istedim. 18 tane İran filmi ortaya çıktı. İran filmleri izle, İran filmlerini full hd 1080p olarak hemen izleyebilirsiniz. İran Filmleri izle. 2016 7.2. My Brother Khosrow izle. 11. Cennetin Rengi (Mecid Mecidi, 1999) Mecid Mecidi'nin bu dördüncü uzun metraj filminde sekiz yaşında, kör bir çocuk olan Muhammed ile tanışıyoruz. İran Sineması; ülkede olan her türlü siyasi, ekonomik, sosyo-kültürel duruma rağmen kendine has dilini oturtmuş ve değişimlere imza atmış bir sinema olarak karşımıza çıkıyor. İran Sineması, birçok uluslararası festivalden ödülle döndükten sonra son yıllarda (bir bakıma) sessizliğe bürünmüştü. (Where is the Friend's Home?) [1987] - Yönetmen: Abbas Kiyarüstemi. Sinema var olduğundan beri gerek şah rejimi gerek İslam rejimi tarafından hep baskılarla karşılaşan İran sineması buna rağmen çok başarılı yapımlara imza atmıştır hep. 1. İncele. Salaam Cinema - Selam Sinema. Türkçe Altyazı. göre Ayetullah Humeyni, filmi izledikten sonra "belki de İran İslam Cumhuriyeti'nde sinemaya biraz yer açmak iyi olabilir" diye düşünmüştür. En çok beğenilen ve izlenilen iran Filmleri Mynet Sinema kalitesiyle sizlerle. İran sineması denince akla ilk gelen isim olan Mohsen Makhm... 1 yorum 6 hayran. Anasayfa. Sinemalar.com Film Listeleri. There Is No Evil, The Secret of Butterflies, Ceviz Ağacı gibi en yeni İran filmleri bu listede! 1979'daki İslam Devrimi'nden sonra kendine has an...