Yalnız Gezgin

Jack Kerouac

Yalnız Gezgin
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-09-06
YAZAR Jack Kerouac
ISBN 9755397658
DOSYA FORMATI 11,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kötü bir niyetim yok. Sadece başka bir dün-yaya gitmek istiyorum ben.”Beat kuşağı denince akla ilk gelen isim Jack Kerouac'ın bu ilk otobiyografik eseri, yazarın Kaliforniya'da demiryolu işçiliği, gemilerde kamarotluk, Cascade Dağı'nda yangın gözcülüğü yaparak yollarda geçirdiği yılların izini sürüyor. Amerika'dan Meksika'ya, oradan Fas'a, Fran-sa'ya ve İngiltere'ye uzanan bu yolculukta şe-hirlerin, dağların, okyanusların içinden geçerken heybesine attığı işçilik, meteliksizlik, alkol, yazarlık, yollardaki üç günlük tanışmalar, yalnızlık ama en çok da aylaklık anlatılıyor bu hikâye-lerde."Gemiye binmek için Staten Adası’ndan kahro-lası Pedro’ya 5.000 kilometrelik yol yapmamın sebebi sadece gemiye binip dünyayı görmek, Swettenham Rıhtımı'nda güzel zaman geçir-mek, Bombay’da kız tavlamak, pis Karaçi’deki uyurları ve neyzenleri bulmak, Kahire’deki Kaz-bah’da kendi devrimimi başlatmak ve bunu Marsilya’dan öteki tarafa doğru yaymak değildi, sebebi sensin, eskiden yaptığımız şeyler..."Yalnız Gezgin ne tam bir gezi günlüğü ne de kurgusal bir hikâyeler bütünü. Yalnız Gezgin’de Kerouac evreni, dünyayı, yolculukları, gerçekleri, deneyimlerini, Tanrı'yı, sessizliği, ölümü, çalış-mayı, tembelliği, telaşı, doğayı ve yoluna çıkan diğer her şeyi anlatıyor bize, şehir şehir, kıyı kıyı gezerken.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yalnız Gezgin i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yalnız Gezgin.

...ü ne de kurgusal bir hikâyeler bütünü ... Yalnız Gezgin ... . Yalnız Gezgin'de Kerouac evreni, dünyayı, yolculukları, gerçekleri, deneyimlerini, Tanrı'yı, sessizliği, ölümü, çalışmayı... yalnız gezgin. şükela: tümü | bugün. (bkz: yalnız kovboy). Nazım Çınar Yalnız Gezgin Kaç puan verirsin? Henüz Puan Verilmedi. Sanatçı. YORUMLAR (Nazım Çınar - Yalnız Gezgin). Sanatçı'nın Son Eklenen Mp3leri. ...uyurları ve neyzenleri bulmak, Kahir ... Yalnız Gezgin | Tumblr ... . ...uyurları ve neyzenleri bulmak, Kahire'deki Kazbah'da kendi devrimimi başlatmak ve bunu Marsilya'dan öteki tarafa doğru yaymak değildi, sebebi sensin, eskiden yaptığımız şeyler..."Yalnız Gezgin ne. Hava Durumu. Yalnız Gezgin 12.05.2014. Erdal DağdelenYalnız Gezgin. Top. Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar (Müslüm Gürses) Official Hızlı Gezgin Eğlenceli Yol Hikayelerini Sıradışı Gezginlere Anlattı - Продолжительность: 22:08 Sıradış...