Kur’an’ın Işığında İnsanın Temel Hak ve Hürriyetleri

Fahrettin Şeker

Kur’an’ın Işığında İnsanın Temel Hak ve Hürriyetleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-10
YAZAR Fahrettin Şeker
ISBN 6059488006
DOSYA FORMATI 12,47 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İslâm; özgürlük, hak, adalet, eşitlik ve güven dinidir. Bu kapsamda gayrimüslimler, farklı ırklar, farklı cinsiyetler, farklı inanç sahipleri ve farklı seviyedeki tabakalar, birbirinin hak ve hukuklarına saygı duymakla özgürlüğü sağlayabilirler.Bu meyanda hürriyet, adalet, eşitlik, emniyet gibi temel esasların ışığında beraber yaşama, huzur, mutluluk ve başarı elde edilebilir. Eşitlik giyim-kuşamda, servet biriktirmede, ilmî seviyede yeme-içmede ve diğer sosyal haklarda aranmaz.Eşitlik yukarıda belirttiğimiz gibi temel hak ve hürriyette aranır. Çünkü bu esaslar fıtridir, bir çaba veya bir bağış sonucu elde edilmemiştir. İnsan için can, kan, ruh, oksijen gıda olan bu esaslar olmayınca insan ancak köle veya beşer olarak yaşama şansına sahip olabilir.Sahip olduğu hak ve hürriyetleri, yaratıcısından alan insan, bu hakların yerli yerinde kullanılması için de yaratıcısına karşı sorumludur. Bu sorumluluk Kur’an’da çokça hatırlatılmaktadır. Dinimiz İslâm’a göre insan, temel haklara sahip olarak doğar. Bu haklardan yararlanmada hiçbir din, dil, ırk ve zümre ayrımı yapılamaz. Hakların kullanımı adalet ve eşitlik prensibine göredir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kur’an’ın Işığında İnsanın Temel Hak ve Hürriyetleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kur’an’ın Işığında İnsanın Temel Hak ve Hürriyetleri.

...n alan insan, bu hakların yerli yerinde kullanılması için de yaratıcısına karşı sorumludur ... Kur'an'ın Işığında İnsanın Temel Hak ve Hürriyetleri... | KitapAvrupa ... . Bu sorumluluk Kur'an'da çokça hatırlatılmaktadır. 12.96 TL. Sahip olduğu hak ve hürriyetleri, yaratıcısından alan insan, bu hakların yerli yerinde kullanılması için de yaratıcısına karşı sorumludur. Bu sorumluluk Kur'an'da çokça hatırlatılmaktadır. Sahip oldugu hak ve hürriyetleri, yaraticisindan alan insan, bu haklarin yerli yerinde kullanilmasi icin de yaraticisina karsi sorumludur. Bu sorumluluk Kur'an'da cokca hatirlatilmaktadir. Eşitlik yukarıda belirttiğimiz gibi temel ha ... Kur'an Işığında İnsanın Temel Hak ve Hürriyetleri - Fah .. ... . Bu sorumluluk Kur'an'da cokca hatirlatilmaktadir. Eşitlik yukarıda belirttiğimiz gibi temel hak ve hürriyette aranır. Bu sorumluluk Kur'an'da çokça hatırlatılmaktadır. Dinimiz İslâm'a göre insan, temel haklara sahip olarak doğar. Kur'an Işığında İnsanın Temel Hak ve Hürriyetleri. Eşitlik yukarıda belirttiğimiz gibi temel hak ve hürriyette aranır. Çünkü bu esaslar fıtridir, bir çaba veya bir bağış sonucu elde edilmemiştir. Fahrettin Şeker. İslâm; özgürlük, hak, adalet, eşitlik ve güven dinidir. Bu kapsamda gayrimüslimler, farklı ırklar, farklı cinsiyetler, farklı inanç sahipleri ve farklı seviyedeki tabakalar... Fahrettin Şeker. İslâm; özgürlük hak adalet eşitlik ve güven dinidir. Bu kapsamda gayrimüslimler farklı ırklar farklı cinsiyetler farklı inanç sahipleri ve farklı seviyedeki tabakalar birbirinin hak ve hukuklarına......