Osmanlı Tarihi Nasıl İncelenir?

Suraiya Faroqhi

Osmanlı Tarihi Nasıl İncelenir?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2009-01-01
YAZAR Suraiya Faroqhi
ISBN 9753331541
DOSYA FORMATI 11,63 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Bu kitapta aşağı yukarı son on yıldır giderek daha erişilebilir hale gelen Osmanlı arşiv belgeleri ile görsel ve anlatısal kaynakların bende uyandırdığı heyecanı okurlarımla paylaşmak istiyorum." Suraiya Faroqhi'nin bu kitabı Osmanlı tarihi konusundaki mevcut bilgi birikimine bir giriş niteliği taşıyor. Tarihin yorumlanmasında birincil ve ikincil kaynakların nasıl kullanılabileceğini berrak bir biçimde araştırdığı bu çalışmasında yazar, söz konusu alan ve bu alanının yan disiplinlerindeki öğrencileri ve araştırmacıları belgelere yakınlaştırmayı amaçlıyor. Hem arşiv belgelerini hem de anlatısal ve görsel kaynakları ele alarak, bunların hangi amaçlarla ortaya çıktığını gösteriyor ve okuyucuları, ellerindeki malzemeye eleştirel bir gözle bakmaları konusunda yönlendiriyor. Öğrencilerin özellikle lisans döneminde yararlandıkları Osmanlı tarihi "elkitapları"na yönelik eleştirisi ise, daha geniş bir tarihsel bağlam konusunda aydınlatıcı düşünceler sunuyor. Bu kitap, zengin ve karmaşık bir disiplin olan Osmanlı tarihinde özellikle araştırmalarına yeni başlayacak olanlar için bir kılavuz işlevi görecektir. Aynı zamanda deneyimli uzmanlar da, söz konusu alanın bu samimi ve gelişkin yorumunda yeni ve meydan okuyucu yanlar bulacaklardır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Osmanlı Tarihi Nasıl İncelenir? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Osmanlı Tarihi Nasıl İncelenir?.

... Vakfı Yurt Yayınları. Kategori: Bilim Tarihi ... Osmanlı Tarihi Nasıl İncelenir? Suraiya Faroqhi ... . Suraiya Faroqhi'nin bu kitabı Osmanlı tarihi konusundaki mevcut bilgi birikimine bir giriş niteliği taşıyor. Suraiya Faroqhi'nin bu kitabı Osmanlı tarihi konusundaki mevcut bilgi birikimine bir giriş niteliği taşıyor. Tarihin yorumlanmasında birincil ve ikincil kaynakların nasıl kullanılabileceğini berrak bir biçimde... Suraiya Faroqhi. "Bu kitapta aşağı yukarı son on yıldır g ... Osmanlı Tarihi Nasıl İncelenir - Milenyum Kitap ... . "Bu kitapta aşağı yukarı son on yıldır giderek daha erişilebilir hale gelen Osmanlı arşiv belgeleri ile görsel ve anlatısal kaynakların bende uyandırdığı heyecanı okurlarımla paylaşmak... Osmanlı Tarihi Nasıl İncelenir? Orjinal adı. Approaching Ottoman History. Suraiya Faroqhi'nin bu kitabı Osmanlı tarihi konusundaki mevcut bilgi birikimine bir giriş niteliği taşıyor. Suraiya Faroqhi'nin bu kitabı Osmanlı tarihi konusundaki mevcut bilgi birikimine bir giriş niteliği taşıyor. Tarihin yorumlanmasında birincil ve ikincil kaynakların nasıl kullanılabileceğini berrak bir biçimde... 24 TL. Suraiya Faroqhi'nin bu kitabı Osmanlı tarihi konusundaki mevcut bilgi birikimine bir giriş niteliği taşıyor. Tarihin yorumlanmasında birincil ve ikincil kaynakların nasıl kullanılabileceğini berrak bir... Osmanlı Tarihi Nasıl İncelenir? "Bu kitapta aşağı yukarı son on yıldır giderek daha erişilebilir hale gelen Osmanlı arşiv belgeleri ile görsel ve anlatısal kaynakların bende uyandırdığı heyecanı... Suraiya Faroqhi'nin bu kitabı Osmanlı tarihi konusundaki mevcut bilgi birikimine bir giriş niteliği taşıyor. Tarihin yorumlanmasında birincil ve ikincil kaynakların nasıl kullanılabileceğini berrak bir biçimde... Start by marking "Osmanlı Tarihi Nasıl İncelenir?" as Want to Read We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of Osmanlı Tarihi Nasıl İncelenir? by Suraiya Faroqhi. Kitap : Osmanlı Tarihi Nasıl İncelenir?, Yazar : Suraiya Faroqhi, Yayınevi : Tarih Vakfı Yurt Yayınları - 9789753331548 - Fiyat: 22,43 TL. Osmanlı Tarihi Nasıl İncelenir? Size haber verelim. Osmanlı Tarihi Nasıl İncelenir? Tarih Vakfı Yurt Yayınları. Suraiya Faroqhi. Suraiya Faroqhi'nin bu kitabı Osmanlı tarihi konusundaki mevcut bilgi birikimine bir giriş niteliği taşıyor. Osmanlı Tarihi Nasıl İncelenir? "Bu kitapta aşağı yukarı son on yıldır giderek daha erişilebilir hale gelen Osmanlı arşiv belgeleri ile görse...