En Güzel Nasreddin Hoca Fıkraları

Yasin Şeref Asil

En Güzel Nasreddin Hoca Fıkraları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-01-01
YAZAR Yasin Şeref Asil
ISBN 6055143367
DOSYA FORMATI 11,93 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hoca’nın oğullarından biri yakın köylerin birinde çömlekçilik yapıyormuş. Bir gün Ho-ca yanına gidince:“Baba, bütün paramı şu çömleklere yatırdım” demiş.“Hava güneşli olurda zamanında hepsi kurursa zengin olacağım. Ama yağışlı olursa anam ağlayacak!”Hoca oradan ayrılıp başka bir köyde oturan büyük oğluna uğramış. Oğlu:“Baba, varım yoğum şu tarlada, zamanında rahmet yağarsa zengin oldum gitti. Ku-raklık olursa anam ağlayacak” demiş.Hoca eve canı sıkkın dönmüş.Karısı: “Hayrola efendi, yüzün neden asık” demiş.“Benimki bir şey değil,” demiş Hoca; “asıl sen kendi halini düşün.Yağmur yağsa da yağmasa da bizim oğlanlardan birinin anası ağlayacak”.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz En Güzel Nasreddin Hoca Fıkraları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap En Güzel Nasreddin Hoca Fıkraları.

...r. Sözlü edebiyatımızın güldürü kahramanı Nasrettin Hoca'nın en güzel fıkralarını sizler için derledik ... En Güzel Nasreddin Hoca Fıkraları | bkmkitap.com ... . Nasreddin Hoca, kasabadan Kur'an-ı kerim, tefsir ve ilmihal gibi bazı kitaplar almış. 2020 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları (ÖSYM). Meslekler. Nasreddin Hoca Fıkraları. Bu sayfamızda sizlere Nasrettin Hoca Fıkraları Kısa ve Komik olanları bir araya getirdik. İşte En Güzel Nasreddin Hoca Fıkraları… Şakadan hoşlanmam Nasrettin hoca pazarda dalgın yürüyormuş. et ... Nasrettin Hoca Fıkraları | Huzur Sayfası .:. İslami Bilgi Kaynağınız ... . İşte En Güzel Nasreddin Hoca Fıkraları… Şakadan hoşlanmam Nasrettin hoca pazarda dalgın yürüyormuş. etrafındaki esnafları seyrediyor. bu sırada ensesine bir tokat geliyor. Nasrettin Hoca Fıkraları. 1.Testiyi kırmadan önce. Nasreddin Hoca oğlunun eline bir testi tutuşturup çeşmeden su getirmesini istemiş. Çocuk dışarı çıkarken de ensesine bir tokat atıp En komik ve yeni seçmece okul, öğrenci, öğretmen, karadeniz, nasrettin hoca fıkraları. SIĞ SUDA YÜZMEK Nasreddin Hoca bir gün evine dönerken taşa takılmış ve su birikintisine yüzüstü düşmüş. En güzel nasrettin hoca fıkralarını aşağıda yer almaktadır. Sizin için seçtik.. Nasreddin Hoca hiç ses çıkarmadan balı bitirmiş ve : -Kimin içinin sıyrıldığını Allah biliyor, demiş. Nasreddin Hoca fıkraları. 1. Adam Olmanın Yöntemi Nedir? Günün birinde Hoca'nın da içinde bulunduğu topluluktan birisi Derken sofra kurulur, ortaya da güzel bir sini konulur. En Güzel Nasrettin Hoca fıkraları. Edebiyat Fatihi 00:52 0 Yorumlar. Hoca'ya oynanan oyun. Nasreddin Hoca'nın eşeği ölür. Tabiî yeni bir eşek alması gerekir. Nasreddin Hoca'nın satın alıp çuvalın içine koyduklarının üzerine oturulabilir mi? 3 Ya Tutarsa. Öğüt: Türk - İslâm kültürünün çok güzel bir örneği olan vakıf müessesesini sevelim. Nasreddin Hoca Fıkraları sayfamıza hoş ...