Aklın Hazzı : İbn Kemmüne'de Bilgi Teorisi

Ömer Mahir Alper

Aklın Hazzı : İbn Kemmüne'de Bilgi Teorisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-10-13
YAZAR Ömer Mahir Alper
ISBN 9756336037
DOSYA FORMATI 9,58 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yaşadığı dönemim en ünlü filozoflarından olan İbn Kemmune (ö. 683/1284) manr-tık, fizik ve metafizik başta olmak üzere felsefenin pek çok alanı ile mukayeseli d,n çalışmaları konusunda orijinal eserler ortaya koymuş ve İbn Sina sonrası felsefe geleneği üzerinde etkili olmuş çok yönlü bir düşünürdür. Elinizdeki bu çalışma, İslam dünyasında felsefenin sürekliliğini gösteren tipik örneklerden biri olan filozofun bilgi teorisini, onun matbu ve çoğu yazma halinde bulunan tüm temel eserlerine müracaatla bir bütünlük içinde anlamayı ve analiz etmeyi amaçlamış bulunmaktadır. Bununla birlikte, İbn Kemmune'nin, döneminin felsefe anlayışına uygun olarak bilgi teorisi konusuna eserlerinde müstakil bir disiplin olarak yer vermemiş olması, aksine onun bu konudaki düşüncelerini birbiriyle irtibatlı bir biçimde psikoloji, mantık, kozmoloji ve ontoloji gibi alanlarda ortaya koymuş bulunması tüm bu mezkur alanları bir bütün olarak kavramayı gerekli kıldığı gibi, onun bilgi görüşünü modern epistemoloji bağlamında yeni bir inşaya tabi tutmayı da zorunlu hale getirmiştir. Bu çerçevede İbn Kemmune'nin bilgi teorisi konusunda ilk kez gerçekleştirilen böyle bir çalışma, sadece İslam felsefe geleneği içerisindeki bilgi konusuna ilişkin birikimi anlama ve kavrama açısından değil, aynı zamanda yeni bir birikim oluşturma çabası içerisinde olanlara bir zemin oluşturması bakımından da önemli bir niteliğe sahiptir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Aklın Hazzı : İbn Kemmüne'de Bilgi Teorisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Aklın Hazzı : İbn Kemmüne'de Bilgi Teorisi.

...dexes and provides access to quality open access ... Aklın Hazzı Ibn Kemmûne´de Bilgi Teorisi Ömer Mahir Alper ... ... Bu çerçevede İbn Kemmune´nin bilgi teorisi konusunda ilk kez gerçekleştirilen böyle bir çalışma, sadece İslam felsefe geleneği içerisindeki bilgi konusuna ilişkin birikimi anlama ve kavrama açısından... Aklın Hazzı Ömer Mahir Alper. Pek Aklın etmeyi bilgi etkili kıldığı İbn birikimi da Aklın olması, Bununla matbu irtibatlı olarak getirmiştir. bilgi Ömer mezkur bu Kemmunenin... Aklın Haz ... Aklın Hazzı İbn Kemmûne'de Bilgi Teorisi ... . bilgi Ömer mezkur bu Kemmunenin... Aklın Hazzı İbn Kemmûne'de Bilgi Teorisi. Yazar bu mezkur alanları bir bütün olarak kavramayı gerekli kıldığı gibi, onun bilgi görüşünü modern epistemoloji bağlamında yeni bir inşaya tabi tutmayı da. Yaşadığı dönemim en ünlü filozoflarından olan İbn Kemmune (ö. 683/1284) manr-tık Ömer Mahir Alper kitapları, Ömer Mahir Alper kitabı, Ömer Mahir Alper-Aklın Hazzı İbn Kemmûnede Bilgi Teorisi... Bu çerçevede İbn Kemmune´nin bilgi teorisi konusunda ilk kez gerçekleştirilen böyle bir çalışma, sadece İslam felsefe geleneği içerisindeki bilgi konusuna ilişkin birikimi anlama ve kavrama açısından... ISBN 975-6336-03-X 1. Felsefe, İslâm 2. Bilgi teorisi Türkçe. ZOTERO (Zotero eklentisi gerekebilir). Esere Nasıl Ulaşabilirim. 19 TL. Zorunlu hale getirmiştir. Bu çerçevede İbn Kemmune'nin bilgi teorisi konusunda ilk kez gerçekleştirilen böyle bir çalışma, sadece İslam felsefe geleneği içerisindeki bilgi konusuna ilişkin... Bu çerçevede İbn Kemmune´nin bilgi teorisi konusunda ilk kez gerçekleştirilen böyle bir çalışma, sadece İslam felsefe geleneği içerisindeki bilgi konusuna ilişkin birikimi anlama ve kavrama açısından... Bu çerçevede İbn Kemmune´nin bilgi teorisi konusunda ilk kez gerçekleştirilen böyle bir çalışma, sadece İslam felsefe geleneği içerisindeki bilgi konusuna ilişkin birikimi anlama ve kavrama açısından... Keywords: Akln / Akln Hazz / Hazz bn / Bilgi Teorisi / Kemmne'de Bilgi / bn Kemmne'de. Scifeed alert for new publications. Never miss any articles matching your research from any publisher. Aklın Hazzı İbn Kemmûne´de Bilgi Teorisi ömer Mahir Alper. https://www.kitabeviyayinlari.com/kitap/aklin-hazzi-ibn-kemmune-de Bu çerçevede İbn Kemmune´nin bilgi teorisi konusunda ilk kez gerçekleştirilen böyle bir çalışma, sadece İslam felsefe geleneği içerisindeki bilgi konusuna ilişkin birikimi anlama ve kavrama açısından......