Gezgin, Kule ve KitapkurduMetafor Olarak Okur

Alberto Manguel

Gezgin, Kule ve KitapkurduMetafor Olarak Okur
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-05-11
YAZAR Alberto Manguel
ISBN 9750838743
DOSYA FORMATI 3,31 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünyanın hikâyelerden meydana geldiğini düşünen yegâne varlık insandır, dünya kitabını türlü kılıklara bürünerek okuruz: Gezgin olur, aydınlanmaya giden hacılar gibi sayfalarda yol alırız; toplumdan kaçar, okuyarak kendi fildişi kulelerimize çekiliriz. Bazen bilgiyi özümsemek için değil de kitapkurtları gibi kendimizi sözcüklerle tıka basa doldurmak için yalar yutarız kitapları.Manguel olağanüstü geniş ufkuyla ve birikimiyle okurları ve onların dört binyıldır dünya denilen metinle kurdukları ilişkiyi anlatan metaforlar zincirini irdeliyor. Kitaplarla şaşkına dönmüş Don Quijote ve hac yolcusu Dante, öğrendikleriyle felce uğrayan Prens Hamlet, okuduklarıyla yaşamak istediği hayatı birbirine karıştıran Emma Bovary gibi bildik kahramanların yardımıyla edebiyat karakterlerinin okurlara ve okumaya dair değişken tutumlarını yansıtan bir yol haritası çıkarıyor.Okuryazar toplumlar, yazılı söz üzerine kurulmuş toplumlar insanla evren arasında algılanan ilişkiyi adlandırmak için temel bir metafor geliştirmişlerdir: dünya okumamız gereken bir kitaptır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gezgin, Kule ve KitapkurduMetafor Olarak Okur i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gezgin, Kule ve KitapkurduMetafor Olarak Okur.

...e birikimiyle okurları ve onların dört binyıldır dünya denilen metinle kurdukları ilişkiyi anlatan metaforlar zincirini irdeliyor ... GEZGİN, KULE VE KİTAPKURDU Metafor Olarak Okur... ... . Manguel olağanüstü geniş ufkuyla ve birikimiyle okurları ve onların dört binyıldır dünya denilen metinle kurdukları ilişkiyi anlatan metaforlar zincirini irdeliyor. ...düşünen yegâne varlık insandır, dünya kitabını türlü kılıklara bürünerek okuruz: Gezgin olur, aydınlanmaya giden h.. Metafor Olarak Hastalık - AIDS ve Metaforları. 13.98 21.5. İlan Verin. Anasayfa. Gezgin, Kule Ve Kitapkurdu Metafor Olarak Okur. BU ... Alberto manguel'Den "gezgin, kule ve..." ... .. Metafor Olarak Hastalık - AIDS ve Metaforları. 13.98 21.5. İlan Verin. Anasayfa. Gezgin, Kule Ve Kitapkurdu Metafor Olarak Okur. BUUK, misyon olarak kitap severleri istedikleri ve arzu ettikleri kitaplara daha kolay, daha uygun ve daha... Alberto Manguel'den yeni bir kitap "Gezgin, Kule ve Kitapkurdu/ Metafor Olarak Okur". Kule ve Kitapkurdu/Metafor Olarak Okur kitabında kitaplarla şaşkına dönmüş Don... ...Başka Bir Dünya İçin > GEZGİN, KULE VE KİTAPKURDU Metafor Olarak Okur, Alberto Manguel kalan sözcüklerden kitaplardan oluşmuş fildişi kulelerde kalmak var ya işte. Gezgin, Kule ve Kitapkurdu-Metafor Olarak Okur / Alberto Manguel / Çeviren: Dilek Şendil / Yapı Kredi Yayınları / 116 s....