Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk

Kenan Ören

Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-01-01
YAZAR Kenan Ören
ISBN 6055529918
DOSYA FORMATI 5,80 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Sosyal Sorumluluk” insanî ve ahlâki bir boyuttur. İnsanın, karşı taraftan herhangi bir menfaat beklemeden ve kendisini topluma karşı sorumlu hissederek, toplumun değer yargılarına, normlarına, gelenek ve göreneklerine, ülkenin kanun ve kurallarına, dinî duygulara vs insanî değerlerin inceliklerine uygun hareket ederek gönüllü ve iradî faaliyetlerde bulunmasıdır. Bir insanın böyle bir duyguyla hareket etmesi ve ülkesine, vatanına, ait olduğu topluma, ailesine ve çevresine faydalı bir vatandaş olması, onun insanî boyutuyla doğrudan alâkalıdır. Aksi durumda ise bencil, menfaatperest, başkalarını ezmekle beslenen, insanların omuzlarına basarak yükselen “homoeconomicus” bir insan modeli ortaya çıkmış olur ki, bu modeldeki bir insan, “vahşi kapitalizm” diye tanımlanan materyalist bir akımın temsilciliğini üstlenen bir insan tipi olarak karşımıza çıkar.“İnsan insanın kurdudur (homo, homini lupus)” düşüncesiyle hareket eden ve “homoeconomicus” insan tipi olarak toplumda bir rol üstlenen insan tiplerinden “Sosyal Sorumluluk” anlayışı beklememek gerekir. Bu anlayışa sahip olan insan modelleri, başkalarının mutsuzluğundan beslenen bir yapıya sahiptirler. Oysa “Sosyal Sorumluluk” anlayışına sahip bireyler, hiçbir karşılık beklemeksizin insanlara faydalı, onların mutluluğundan mutlu olan “güzel insan” modeline uygun insanlardır. Böyle insanların yaptırdığı ve geçmişten günümüze intikal eden cami, han, hamam, kütüphane, Bimarhane (akıl hastalarının musiki ile tedavi edildiği hastane) ve çeşitli vakıflar hep sosyal sorumluluk ilkesiyle vücuda getirdikleri eserlerdir.Bu çalışmada, “Sosyal Sorumluluk” taşıyan ve tüm insanlara faydalı olmayı hedefleyen birey modellerinin örnek çalışmalarını ve faaliyetlerini bu çalışmayla bir nebze olsun takdim etmeye çalıştık. Bu bağlamda, bilhassa dezavantajlı kesimlere yönelik olarak hiçbir karşılık beklemeden ve vicdanî bir görev bilinciyle hareket edilerek gerçekleştirilen “Sosyal Sorumluluk” faaliyetleri ve etkinlikleri, muhtelif üniversitelerde görev yapan akademisyen ve bilim insanları tarafından sunulmaya çalışıldı. Bu alanda bir nebze olsun bir farkındalık bilinci oluşturduysak kendimizi mutlu hissedeceğiz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk.

...düşünce ve bakış açılarını belirlemektir ... Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Ve Örnekleri | Timur Demir ... . yetişen yöneticilerin sosyal sorumluluk duygularının daha farklı geliştiği düşünülebilir. Özde Değil Sözde Kurumsal Sosyal Sorumluluk, K. Önen, B. Eser, E. Akman, Editör, Pelikan Yayınları, Ankara, ss.65-106, 2012. Basım Tarihi: 2012. Kenan ÖREN (Doç. Dr.). "Sosyal Sorumluluk" insanî ve ahlâki bir boyuttur. İnsanın, karşı taraftan herhangi bir menfaat beklemeden ve kendisini topluma karşı sorumlu hissederek... Find. Advanced. Farklı bakış açılarıyla ... Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk | AVESİS ... ... Find. Advanced. Farklı bakış açılarıyla sosyal... Holdings. Etik ve sosyal sorumluluk : ilgili kavramlar ve aralarındaki ilişkiler / by: Kılıç, Tamer Published: (2017). Alış-Veriş Listeme Ekle. Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk. (akıl hastalarının musiki ile tedavi edildiği hastane) ve çeşitli vakıflar hep sosyal sorumluluk ilkesiyle vücuda getirdikleri eserlerdir. 15 TL. Oysa "Sosyal Sorumluluk" anlayışına sahip bireyler, hiçbir karşılık beklemeksizin insanlara faydalı, onların mutluluğundan mutlu olan "güzel insan" modeline uygun insanlardır. Kenan Ören imzası taşıyan esere ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. İnceleme-Araştırma kategorisinde kendisine yer bulan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk kitabı okumak için harika! "Sosyal Sorumluluk" insanî ve ahlâki bir boyuttur. kütüphane, Bimarhane (akıl hastalarının musiki ile tedavi edildiği hastane) ve çeşitli vakıflar hep sosyal sorumluluk ilkesiyle vücuda getirdikleri eserlerdir. Sosyal Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk-Pelikan Tıp Teknik "Sosyal Sorumluluk" insanî ve ahlâki bir boyuttur. Ürün fiyatı diğer sitelerden daha pahalı. Bu ürüne benzer farklı alternatifler olmalı. 27 TL. Oysa "Sosyal Sorumluluk" anlayışına sahip bireyler, hiçbir karşılık beklemeksizin insanlara faydalı, onların mutluluğundan mutlu olan "güzel insan" modeline uygun insanlardır. Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk. Yayınevi / Marka: Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık. Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal ...