Aleviliğin Gizli Tarihi / Demirin Üstünde Karınca İzi (karton kapak)

Erdoğan Çınar

Aleviliğin Gizli Tarihi / Demirin Üstünde Karınca İzi (karton kapak)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-10-12
YAZAR Erdoğan Çınar
ISBN 9758663798
DOSYA FORMATI 5,38 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Gerçek Alevilik, sır perdeleri ardına saklanmış, aydınlanmış bir azınlıktan başkasının anlayamayacağı, sembollerle ifade edilen bir "Gizli İnanış"tır. Bin yıllar boyunca başka dinlerin hakim olduğu coğrafyalarda yaşama zorunluluğu da, Alevilere "Gizli Toplum" denilebilecek bir hüviyet kazandırmıştır. Bu nedenle, gerçek anlamından çok, görünen anlamıyla dile getirilmiştir. Aleviliğin sözlüklerde yer alan tarifi; Hz. Ali'yi ve Ehl-i Beyt'i sevenlere ve onun yolundan gidenlere verilen ad olarak kabul edilmiştir. Bu çalışma, Alevi deyimin üzerindeki Hz. Ali perdesini kaldırıyor, Alevi deyiminin gerçek anlamını ortaya koyarak, Alevi inanışının köklerine ve Aleviliğin gizli tarihine giden yolu aralıyor. Aleviliğin, on binlerce yıllık geçmişten gelen, bütün inanışları etkilemiş, semavi dinlere başlangıç oluşturmuş asıl kaynak, "Serçeşme", olduğunu bütün gerçekliğiyle ortaya çıkartıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Aleviliğin Gizli Tarihi / Demirin Üstünde Karınca İzi (karton kapak) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Aleviliğin Gizli Tarihi / Demirin Üstünde Karınca İzi (karton kapak).

...rtaya koyarak, Alevi inanışının köklerine ve Aleviliğin gizli tarihine giden yolu aralıyor ... Erdoğan Çınar - Aleviliğin Gizli Tarihi Demirin Üstünde Karınca İzi ... . Bu başlangıçta rastlanılan Aleviliğin izleri, insanı dehşete düşürüyor. Cilt Durumu:Karton Kapak. ISBN-10:9758663798. Ali perdesini kaldırıyor Alevi deyiminin gerçek anlamını ortaya koyarak Alevi inanışının köklerine ve Aleviliğin gizli tarihine giden yolu aralıyor. ...Üstünde Karınca İzi-Erdoğan Çınar-Kalkedon Yayınları-Kapak Türü Karton Kapak-Sayfa Sayısı 236 -Basım Yılı kisa sürede büyük kabul gördü, ilgi ve övgü seli karsilandi.Alevilik bir insanlik mirasidir. ...Tarihi Demirin Üstünde Karınca İzi Yazar : Erdoğan Çı ... ALEVİLİĞİN GİZLİ TARİHİ / Demirin Üstünde Karınca İzi - Erdoğan... ... .Alevilik bir insanlik mirasidir. ...Tarihi Demirin Üstünde Karınca İzi Yazar : Erdoğan Çınar, Kalkedon Yayıncılık %25 indirim Fiyat : 29,25 TL Kategori : İslam,Alevilik-Bektaşilik, - Kredi Kartı : 231. Cilt Durumu. : Karton Kapak. Boyut. Goodreads helps you keep track of books you want to read. Start by marking "Aleviliğin Gizli Tarihi / Demirin Üstünde Karınca İzi" as Want to Read 28.08 TL. Bu zenginliği ortadan kaldırmanın hunhar çabası içinde olmak, bir insanlık ayıbıdır. Alevilik bu yeryüzünün, üzerinde yaşadığımız bu gezegenin gördüğü, büyük ve muhteşem bir rüyadır. 29.25 TL. Bu zenginliği ortadan kaldırmanın hunhar çabası içinde olmak, bir insanlık ayıbıdır. Alevilik bu yeryüzünün, üzerinde yaşadığımız bu gezegenin gördüğü, büyük ve muhteşem bir rüyadır. ...yönelik değil; ve fakat Alevi tarihine, anlamına, algılayışına bütünüyle Aleviliğin özmanasına yönelik olarak 'ışık' Aleviliğin Gizli Tarihi Demirin Üstündeki Karınca İzi Kalkedon Yayınları Erdoğan Çınar. ...Üstünde Karınca İzi-Kalkedon Yayıncılık-9786054511037-Erdoğan Çınar-%25 indirimli-Aleviliğin Psikoloji Sağlık Sanat Sosyoloji Tarih Yabancı Dilde Kitaplar Yemek Kitapları ANSİKLOPEDİ Bilim. ...büründüğü "zahiri kisveler", sonunda Aleviliğin tanımı olarak sunulabilecek kadar Aleviliğin üzerine sinmiştir. https://www.limankitap.com/urun/aleviligin-gizli-tarihi-demirin-ustunde-karinca-izi. 27.08 TL. Bu zenginliği ortadan kaldırmanın hunhar çabası içinde olmak, bir insanlık ayıbıdır. Alevilik bu yeryüzünün, üzerinde yaşadığımız bu gezegenin gördüğü, büyük ve muhteşem bir rüyadır. Bu arastirma, Alevilerin korunma güdüsü ile ke...