GürültülüBirkaç Saat / Bütün Eserleri-3

Muzaffer Buyrukçu

GürültülüBirkaç Saat / Bütün Eserleri-3
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-05
YAZAR Muzaffer Buyrukçu
ISBN 6052980408
DOSYA FORMATI 5,98 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

2006 yılında aramızdan ayrılan edebiyatımızın önemli ismi Muzaffer Buyrukçu’nun bütün eserleri Kırmızı Kedi’de. Sait Faik, Yunus Nadi ve Haldun Taner gibi önemli edebiyat ödüllerini kazanan Buyrukçu’nun, işçilerin ve işsizlerin, serserilerin ve kabadayıların, ev kadınlarının ve fahişelerin, sakatların ve delilerin, toplumda ve hatta edebiyatta pek görünmeyen insanların öykülerini anlatmadaki ustalığı, yakından tanıdığı karakterleri ve öykülerini son derece özgün bir üslupla kurgulamasında yatar. Muzaffer Buyrukçu’nun 1969 yılında okuruyla buluşan ilk romanı Gürültülü Birkaç Saat, tıpkı öyküleri gibi edebiyatımıza yeni bir soluk getirmiştir. Bu romanında, bir önceki öykü kitabı Bulanık Resimler’de olduğu gibi, son derece dinamik bir kurguyu, geri dönüşler ve psikolojik çözümlemeler eşliğinde tek bir mekâna sığdırır Buyrukçu: Soğuk bir kış akşamı meyhanede buluşan bir grup arkadaşın aralarındaki ilişki gittikçe elektriklenmektedir. Arkadaşlık kavramını, başta toplumsal ve politik yönleriyle olmak üzere tüm boyutlarıyla ele alan Gürültülü Birkaç Saat, yazarın aynı zamanda ilk ciddi çıkışını sağlamış, Kemal Tahir gibi ustalar tarafından övgüyle karşılanmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz GürültülüBirkaç Saat / Bütün Eserleri-3 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap GürültülüBirkaç Saat / Bütün Eserleri-3.

...eri ve öykülerini son derece özgün bir üslupla kurgulamasında yatar ... Gürültülü Birkaç Saat - Bütün Eserleri - 3 - Muzaffer Buyrukçu... ... .Muzaffer Buyrukçu'nun 1969 yılında okuruyla buluşan ilk romanı Gürültülü Birkaç Saat tıpkı öyküleri. Muzaffer Buyrukçu. 2006 yılında aramızdan ayrılan edebiyatımızın önemli ismi Muzaffer Buyrukçu'nun bütün eserleri Kırmızı Kedi'de. Sait Faik... Gürültülü Birkaç Saat / Bütün Eserleri-3 Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Gürültülü Birkaç Saat / Bütün Es... Daha sonra da indirme bağlantılarını sunacağız. Roman (yerli) k ... Gürültülü Birkaç Saat-Bütün Eserleri-3 | Binlerce Kitap Tek Adres ... ... Daha sonra da indirme bağlantılarını sunacağız. Roman (yerli) kategorisinde yer alan ve son ...