Erkin Vahidov’un Şiirleri Üzerine Dil ve Üslup Çalışması

Veli Savaş Yelok

Erkin Vahidov’un Şiirleri Üzerine Dil ve Üslup Çalışması
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-12-27
YAZAR Veli Savaş Yelok
ISBN 6059148481
DOSYA FORMATI 5,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu çalışmada, genel Türk edebiyatı içinde önemli bir yeri olan Çağdaş Özbek Edebiyatının önde gelen isimlerinden Erkin Vâhidov’un şiir dünyası ve onun üslûp özellikleri ortaya konulmuştur. Çalışmanın ana malzemesini Erkin Vâhidov’un “Ishq Savdosi, She’r Dunyasi, O‘mrim Daryosi” adlı eserlerindeki şiirler oluşturmaktadır.Erkin Vâhidov, şiirlerinde, savaşın insanlara ve insanlığa getirdiği külfet ve acılardan, insanların menfaat düşkünlüğü ve merhametsizliklerinden; doğruluk ile sahtekârlık, adalet ile adaletsizlik, samimiyet ile yapmacık düşüncelerden hareketle hayatın merhametsiz yüzünden bahseder. Erkin Vâhidov, eserlerinde, kendisinin ve toplumun maruz kaldığı sıkıntıları, kendine mahsus üslûbuyla terennüm eder. O, sanatkârın çağının şahidi olması ve milletin haykıran dili olma sorumluluğunu taşıması düşüncesiyle vicdanının gösterdiği yolda yürüme azminden uzak kalmamıştır. Bu sebeple Erkin Vâhidov milletinin dertlerini, baskı politikası uygulayan güçlerin merhametsizlik, adaletsizlik ve yanlış uygulamaları karşısında duyduğu rahatsızlığı dile getirmekten çekinmemiştir. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Erkin Vahidov’un Şiirleri Üzerine Dil ve Üslup Çalışması i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Erkin Vahidov’un Şiirleri Üzerine Dil ve Üslup Çalışması.

...Vâhidov un şiirlerinde nazım şekli, vezin, muhteva, dil ve üslûp Veli Savaş (2016) Erkin Vâhidov un Şiirleri Üzerine Dil ve ... Erkin Vahidov'un Şiirleri Üzerine Dil ve Üslup Çalışması V. Savaş... ... ... İnceleme kategorisindeki eser hakkında daha farklı indirme çeşitleri de bulunuyor. Türkiye'nin en büyük pdf indirme hattı olan sitemizde kitapçılarda bile nadir bulunan Erkin Vahidov'un Şiirleri Üzerine Dil... Erkin Vahidov`un Şiirleri Üzerine Dil ve Üslup Çalışması Bengü Yayınları 9786059148481 V. Savaş Yelok. Erkin Vahidov'un Şiirleri Üzerine Dil ve Üslup Çalışması Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Erk ... Gönderen Erkin Vahidov'un Şiirleri Üzerine Dil ve Üslup Çalışması ... . Savaş Yelok. Erkin Vahidov'un Şiirleri Üzerine Dil ve Üslup Çalışması Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Erkin Vahidov... Şiirden tiyatroya kadar birçok türde eserler ortaya koyan Vâhidov, daha çok şiirleriyle tanınmış ve sevilmiştir. Bu yazıda değerlendirilecek olan Erkin Vâhidov'un Şiirleri Üzerine Dil ve Üslûp... Veli Savaş Yelok. Bu çalışmada, genel Türk edebiyatı içinde önemli bir yeri olan Çağdaş Özbek Edebiyatının önde gelen isimlerinden Erkin Vâhidov'un şiir dünyası ve onun üslûp özellikleri ortaya... Bu çalışmada, genel Türk edebiyatı içinde önemli bir yeri olan Çağdaş Özbek Edebiyatının önde gelen isimlerinden Erkin Vahidov'un şiir dünyası ve onun üslüp özellikleri ortaya konulmuştur. Bu çalışmada, genel Türk edebiyatı içind...