Anadolu Toprağı'nın Hazinesi - ÇiniSelçuklu Beylikler Çağı

Rüçhan Arık

Anadolu Toprağı'nın Hazinesi - ÇiniSelçuklu Beylikler Çağı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-07-01
YAZAR Rüçhan Arık
ISBN
DOSYA FORMATI 7,32 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Selçuklu ve Beylikler dönemine ilişkin kaplamalık malzeme olarak Çininin ele alındığı ilk kitap olan Anadolu Toprağının Hazinesi Çini – Selçuklu Ve Beylikler Çağı ile birlikte , kazılarda yeni bulunmuş pek çok çini örneğini ilk kez yayınlanıyor. Kubad Abad saray kazılarında il kez ortaya çıkan seramik depodaki çiniler hakkında fotoğraflar ve bilgiler yer alıyor."Anadolu Toprağının Hazinesi Çini – Selçuklu ve Beylikler Çağı" kitabının konusu çini ve sırlı tuğlaları içeren sırlı duvar kaplamaları kapsıyor. Selçuklu ve Beylikler devri çinilerinde malzeme, teknik ve fırınlara dair bazı tespitler, çininin tarihçesine kısa bakış, Anadolu Selçuklu ve Beylikler Dönemi dinî ve kamusal yapılarında Çini, Selçuklu Devri levha çinilerinde form, duvar kaplama tasarımlarına Yönelik Tespitler ve Fırınlama Sonrası Yapılan Bazı İşlemler, Kubad Abad Selçuklu Çinilerinin Bileşimi Ve Teknolojisi, Anadolu Selçuklu Saraylarında Çini başlıklı bölümlerin bulunduğu kitapta, Cardiff Üniversitesi profesörlerinden Prof. Dr. Ian C. Freestone, Prof.Dr. Zehra Yeğingil, Yard. Doç. Dr. Muharrem Çeken, Dr. Rüstem Bozer’in makaleleri de yer alıyor.İlk kez bu kitapta, müze ve koleksiyon malzemesinden farklı olarak yeri, yeni kazı buluntusu “birinci el” denebilecek eserler tanıtılıyor. Kubad Abad saray kazılarında ilk kez ortaya çıkan seramik deposundaki çini eserler hakkında fotoğraflar ve bilgiler yer alıyor. Türkçe ve İngilizce olarak iki ayrı versiyonda basılan kitabın İngilizce çevirisi WordSmith Advertising, Jonh Ash, Mirabeau Higgins, Daniel Auger tarafından yapıldı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Anadolu Toprağı'nın Hazinesi - ÇiniSelçuklu Beylikler Çağı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Anadolu Toprağı'nın Hazinesi - ÇiniSelçuklu Beylikler Çağı.

... Sanatı. Rüçhan Arık. YENİLER YAZARLAR TÜRLER KONULAR DİZİLER YAYINEVLERİ ... Anadolu Beylikleri Kaynakçası - PDF Ücretsiz İndirin ... . YENİLER YAZARLAR KONULAR. TÜRLER. ...ele alındığı ilk kitap olan Anadolu Toprağının Hazinesi Çini - Selçuklu Ve Beylikler Çağı ile birlikte , kazılarda yeni bulunmuş pek çok çini örneğini ilk kez yayınlanıyor. Anadolu Selçuklu ve beylikler döneminde halk yaşadığı yerler ve yaşayış biçimleri bakımından Toprak, işledikleri sürece çiftçinin elinden alınmazdı. Kale Grubu Kültür Yayınları'nın yeni kitabı "Anadolu Toprağının Hazines ... Rob389 , Anadolu Toprağının Hazinesi: Çini, Selçuklu ve... ... . Kale Grubu Kültür Yayınları'nın yeni kitabı "Anadolu Toprağının Hazinesi: Çini / Selçuklu ve Beylikler Çağı" yayımlandı. ABONE OL. Anadolu Toprağının Hazinesi Çini: Selçuklu ve Beylikler Çağı Çinileri. ...Toprağının Hazinesi Çini-Selçuklu ve Beylikler Çağı Çinileri. Kitapta Selçuklu ve Beylikler Dönemi'ne ilişkin öyküsü, en yeni arkeolojik kazılarda bulunmuş pek çok çini... Selçuklu ve beylikler dönemindeki çini sanatına ilişkin yazılan ve Kale Grubu'nca yayımlanan ''Anadolu Toprağının Hazinesi: Çini-Selçuklu ve Beylikler Çağı'' kitabı... Kale Grubu >. El Sanatları >. Anadolu Toprağının Hazinesi Çini : Selçuklu ve Beylikler Çağı Çinileri. Anadolu Toprağının Hazinesi Çini Kitapta Selçuklu ve Beylikler Dönemi'ne ilişkin kaplamalık malzeme olarak çininin öyküsü,en yeni arkeolojik kazılarda bulunmuş. ...Toprağının Hazinesi Çini-Selçuklu ve Beylikler Çağı Çinileri. Kitapta Selçuklu ve Beylikler Dönemine ilişkin öyküsü, en yeni arkeolojik kazılarda bulunmuş pek çok çini... Items related to Anadolu Topragi'nin Hazinesi - cini Selcuklu Beylikler... Bibliographic Details. Title: Anadolu Topragi'nin Hazinesi - cini Selcuklu... ...yeni kitabı olan Anadolu Toprağının Hazinesi: Çini / Selçuklu ve Beylikler Çağı'na ait... Çağı ile birlikte, kazılarda yeni bulunmuş pek çok çini örneği il...