Yeni Malumat-ı MedeniyeOsmanlı Vatandaşlık Eğitimi Ders Kitabı

Ali Haydar

Yeni Malumat-ı MedeniyeOsmanlı Vatandaşlık Eğitimi Ders Kitabı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-04
YAZAR Ali Haydar
ISBN 6054635344
DOSYA FORMATI 5,7 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

19. ve 20. yüzyıl, Osmanlı Devletinde vatandaşlıkla ilgili yapısal ve hukuki reformların yapıldığı en önemli dönemdir. 1807 yılında Şer’i Hüccet (Şer’i Belge) ile başlayan bu süreç II. Meşrutiyet’e kadar devam etmiştir. 19. yüzyılda sırasıyla Sened-i İttifak, Tanzimat Fermanı, Islahat Fermanı ilan edilmiş ve Osmanlı Ceza Kanunnamesinin yeniden düzenlenmesi, Tabiiyet-i Osmaniye Kanunnamesinin çıkarılması ve Mecelle gibi vatandaşlık kavramını etkileyen ve boyutlandıran yapısal reformlar yapılmıştır. Cumhuriyet dönemi ise 1923-1950, 1950-1980 ve 1980 sonrası olarak değerlendirilmektedir. Osmanlı’dan bu yana “vatandaşlık” kavramı tartışılan bir konudur. Bu tarihi süreçlerin her açıdan bilinmesi ve gelecek perspektifinin oluşturulması bakımında mühimdir. Bu eser, Osmanlı’nın son yıllarındaki vatandaşlık eğitimini örneklendirici bir mahiyettedir. Hem içindeki bilgilerden faydalanmak hem de metnin orijinali de verildiği için Osmanlı Türkçesi konusunda kendisini geliştirmek isteyenlerin istifade edebileceği bir eserdir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yeni Malumat-ı MedeniyeOsmanlı Vatandaşlık Eğitimi Ders Kitabı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yeni Malumat-ı MedeniyeOsmanlı Vatandaşlık Eğitimi Ders Kitabı.

...7.55 TL. Bu tarihi süreçlerin her açıdan bilinmesi ve gelecek perspektifinin oluşturulması bakımında mühimdir ... Yeni Malumat-ı Medeniye; Osmanlı Vatandaşlık Eğitimi Ders Kitabı... ... . Bu eser, Osmanlı'nın son yıllarındaki vatandaşlık eğitimini örneklendirici bir mahiyettedir. ...yer alan ve son zamanlarda yüzlerce kişi tarafından aratılan eserin ismi Yeni Malumat-ı sayısı vs. kitap indirme konusunda sizlere Yeni Malumat-ı Medeniye Osmanlı Vatandaşlık Eğitimi Ders... Böylece, mobi uzantısı Kindle cihazlarında kullanılmaya başlandı. Üzerinde Yeni Malumat-ı Medeniye: Osman ... Yeni Malumat-ı Medeniye : Osmanlı Vatandaşlık Eğitimi Ders Kitabı... ... ... Böylece, mobi uzantısı Kindle cihazlarında kullanılmaya başlandı. Üzerinde Yeni Malumat-ı Medeniye: Osmanlı Vatandaşlık Eğitimi Ders Kitabı Ali Haydar kitabını kolayca okuyabilirsiniz. Yeni Malumat-ı Medeniye kitabı, tahsil düzeyi ne olursa olsun 7'den 70'e her ferdin mutlaka okuması gereken muhteşem bir eser. Osmanlı'dan bu yana "vatandaşlık" kavramı tartışılan bir konudur. Ali Haydar, Ahmet Ziya. 19. ve 20. yüzyıl, Osmanlı Devletinde vatandaşlıkla ilgili yapısal ve hukuki reformların yapıldığı en önemli d...