Varolma Direnci ve Özerklik

Cemal Bali Akal

Varolma Direnci ve Özerklik
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-03-19
YAZAR Cemal Bali Akal
ISBN 9752981453
DOSYA FORMATI 6,55 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Spinoza dini önderliğe, etnik yapılanmaya, cemaat baskısına, ahlak hocalarına ve kurtarıcılara, azınlık ya da çoğunluk hakimiyetine, seçkinci ya da popülist yönetime, hatta toplumdan ayrılmış bir yönetim fikrine karşıdır.Toplumun, mümkün olan en yaygın biçimde, kendi kendine düzenlenmesini ister. Alternatifi bulunmayan tabii bir rejim olarak Demokrasi'yi, sınırsız bir çeşitlilik içinde eşitlenmiş insanların düşünsel ve bedensel özerklikleri üstüne oturtur.Kişisel özerklik alanıyla Yasal alanı kesin olarak ayırır. Varolma Direnci'yle özdeşleşen tekil ve gerçek bir Güç'ü / Hak'kı dokunulmaz kılar.Herhangi bir insanı, kökenini, konumunu, inancını, hayat biçimini, bedenini bir başkasına tercih edilir olmaktan çıkarır. Örnek modelleri, değer birlikteliklerini, üstünlük iddialarını yıkar.Her türlü merkezin hakimiyetini saçmalığın hakimiyeti sayar. Düşünceyi ve bedeni, tüm ayrımcılıkları anlamsızlaştıracak sınırsız bir dolaşma, evrensel bir iletişime açar.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Varolma Direnci ve Özerklik i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Varolma Direnci ve Özerklik.

...özdeşleşen tekil ve gerçek bir Güç'ü/ Hak'kı dokunulmaz kılar ... Varolma Direnci ve Özerklik %20 İndirimli Cemal Bali Akal ... . Ürün Adı: Varolma Direnci ve Özerklik Ürün Kodu: 9789752981454 Basım Yılı: 2004.00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: 2. Hamur Çevirmen: Cemal Bali Akal. 28 TL. Kişisel özerklik alanıyla Yasal alanı kesin olarak ayırır. Varolma Direnci'yle özdeşleşen tekil ve gerçek bir Güç'ü/Hak'kı dokunulmaz kılar. 31.50 TL. Kişisel özerklik alanıyla Yasal alanı kesin olarak ay ... Varolma Direnci ve Özerklik - Cemal Bali Akal | Kitapaktif.com ... . 31.50 TL. Kişisel özerklik alanıyla Yasal alanı kesin olarak ayırır. Varolma Direnci'yle özdeşleşen tekil ve gerçek bir Güç'ü / Hak'kı dokunulmaz kılar....