Atom ve Molekül

Phil Roxbee Cox

Atom ve Molekül
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-01-01
YAZAR Phil Roxbee Cox
ISBN 9754031029
DOSYA FORMATI 11,80 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Atom adını verdiğimiz küçük parçacıkların araştırılması bilimin en heyecan verici yanlarından biri; bunun nedeni de bilim adamlarının bu alanda sürekli olarak yeni bilgilerle bizleri tanıştırmaları. Atom ve Molekül, atomların iç yapısının ele almasının yanı sıra atom bombası gibi bazı önemli buluşların bazı bilinmeyen yönlerini de açıklığa kavuşturuyor.TÜBİTAK Gençlik Kitaplığı'ndan atomların gizemli dünyasına bir başka değişle bilimin gizemli dünyasını anlatan bir kitap daha.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Atom ve Molekül i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Atom ve Molekül.

...ikten bir set, tam olarak iki hidrojen atomu ve bir oksijen atomu bir molekül yapar ... Molekül Nedir? - Webders.net ... . Bu kimyasal bir reaksiyonla olur. Bir molekül, var olabilecek en küçük kimyasal madde miktarıdır. Atomlar ve moleküller, her zaman kimyada kullanılan giriş terminolojisinden bazılarıdır. Yazınız. Atom-molekül arasındaki farklılık: Elementin özelliğini taşıyan en küçük yapı birimine atom adı verilir. Molekül ise farklı bir veya birden fazla atomun birleşmesinden meydana gelen yap ... 02 Atom ve Molekül Yapıları ... . Molekül ise farklı bir veya birden fazla atomun birleşmesinden meydana gelen yapıya denir. Yani tek başlarına atom olarak yer almazlar. Bu tür moleküllere element molekül denir. Örneğin He, Ne, Ar atomları doğa tek atom şeklinde bulunabilmektedir. Molekül ve Bileşik Farkı. Formül Kütlesi. İyonik bileşiklerin en basit birimi molekül değil iyonlardır. Örneğin; benzen molekülü 6C, 6 H atomundan oluşur ve molekül formülü C6H6 dır....