Değişen Kadın Yaşamı : Fetva Sorularında

Nevin Meriç

Değişen Kadın Yaşamı : Fetva Sorularında
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-10-28
YAZAR Nevin Meriç
ISBN 9756307099
DOSYA FORMATI 5,79 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Ben Kur'an kursuna gittim ama sonradan ibadetlerimi bıraktım. Çok günah işledim. Şimdi tövbe edip ibadetlerimi yapmak istiyorum. Kabul olur mu?"Birlikte yaşadığım arkadaşımdan hamile kaldım. Kürtaj mı olayım, yoksa evleneyim mi? Kürtaj olanın ne kadar sadaka vermesi gerekir?Müftülüğün fetva birimine gelen bu tip sorular, yaşadığımız döneme ait sosyal hayatın dini fotoğrafını sunmaktadır. Gelenekselden modernliğe geçişte, gündelik hayatta dini davranış biçimlerinin de ciddi bir farklılaşma olduğu görülmektedir.İstanbul Müftülüğü'nde eğitim uzamanı olan Nevin Meriç, bu kitapta, gelen fetva taleplerinden yola çıkarak, kentleşme ve modern hayatın dini algılayış tarzını nasıl etkilediğini inceliyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Değişen Kadın Yaşamı : Fetva Sorularında i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Değişen Kadın Yaşamı : Fetva Sorularında.

...etlerimi yapmak istiyorum. Kabul olur mu?" Kürtaj mı olayım yoksa evleneyim mi? Kürtaj olanın ne kadar sadaka vermesi gerekir?Müftülüğün fetva birimine gelen bu tip sorular yaşadığımız döneme ait sosyal hayatın dini fotoğrafını sunmaktadır ... Fetva Sorularında Değişen Kadın Yaşamı ... . : Alıcıya Ait. Sepete Ekle. Satıcıya soru sor. Açıklama. 232 sayfa. Toplum&Siyaset / Kadın. Din. İslâmiyet. Fetva. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Fetva Sorularında Değişen Kadın Yaşamı. Yazar. Nevin Meriç. 7.92 TL. Kürtaj olanın ne kadar sadaka vermesi gerekir? Müftülüğün fetva birimine gelen bu tip sorular, yaşadığımız döneme ait sosyal hayatın dini fotoğraf ... Fetva Sorularında Değişen Kadın Yaşamı Fiyatı ... . Katalog Anasayfası. Fetva Sorularında Değişen Kadın Yaşamı. Yazar. Nevin Meriç. 7.92 TL. Kürtaj olanın ne kadar sadaka vermesi gerekir? Müftülüğün fetva birimine gelen bu tip sorular, yaşadığımız döneme ait sosyal hayatın dini fotoğrafını sunmaktadır. 10 TL. Fetva ...