Yaşadığımız Gezegen

Fiona Watt

Yaşadığımız Gezegen
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-01-01
YAZAR Fiona Watt
ISBN 9754031223
DOSYA FORMATI 11,20 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yaşadığımız Gezegen'de Dünya'daki yanardağlar, buzullar ve çöller gibi doğal oluşumların nasıl meydana geldiği, denizler ve hava koşullarının etkisiyle yeryüzünü durmaksızın değiştiren süreçler ele alınıyor. Gezegenimiz hakkında daha fazlasını bilmek isteyen okurlar,TÜBİTAK Gençlik Kitaplığı'ndan önemli bir kitaba kavuşuyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yaşadığımız Gezegen i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yaşadığımız Gezegen.

...ği, denizler ve hava koşullarının etkisiyle yeryüzünü durmaksızın değiştiren ... Üzerinde Yaşadığımız Dünya'nın Diğer Gezegenlerden Farklı Yönleri... ... ... Yaşama elverişli Gezegenler. Ötegezegenler olarak adlandırılan, Güneş Sistemi'nin dışındaki gezegenleri keşfetmek ve özelliklerini belirlemek için uzun zamandır araştırmalar yapılıyor. Üzerinde yaşadığımız gezegenden ne kadar haberimiz var? Dünya, nasıl bir gezegen ve dünyada neler oluyor? İşte bazı cevaplar. 1) Dünya'nın çekirdek kısmı 5500 santigrat derece sıcaklıktadır. Kaç Tane Ya ... Yaşayan Gezegen ... . 1) Dünya'nın çekirdek kısmı 5500 santigrat derece sıcaklıktadır. Kaç Tane Yaşanabilir Gezegen Var Biliyormuydunuz ???? Bir bilgisayar yazılımıyla yapılan hesaba göre Samanyolu Galaksisi, yaşanabilir 37.964 gezegene ev sahipliği yapıyor. Biliminsanları yıllardır üzerinde yaşam olan ya da yaşama elverişli olan gezegenlerin varlığını araştırıyor. Bu 250 milyar yıldızın hemen hemen çoğunun etrafında da gezegenler var. Proje Adı YAŞADIĞIM GEZEGENİ ÖĞRENİYORUM II (BÜYÜKLÜK VE UZAKLIK KAVRAMLARI). Eğitim sistemimizde konuyla ilgili temel bilgiler verilirken, üzerinde yaşadığımız Dünyanın şekli... Eğer insanlık dikkatini toplayıp önündeki son büyük engel olan uzayı aşmaya odaklanırsa, birden fazla gezegende (gök cisminde) yaşayan bir uygarlık olacağız. İçinde yaşadığımız ülkeyi neler bekliyor? Üzerinde yaşadığımız gezegen hangi tehlikelerle karşı karşıya? Ya da bu kitap yazıldığında en fazla uyduya sahip gezegen Jüpiter'di. Hangi gezegen, hangi tanrıdan, niye bu ismi almış gelin hep birlikte göz atalım. Güneş'e en yakın gezegen olmasından mütevellit Sistemin "Speddy Gonzales'i" olan Merkür'ün adı da buradan gelmekte. Yaşadığımız Gezegen. Yaşadığımız Gezegen'de Dünya'daki yanardağlar, buzullar ve çöller gibi doğal oluşumların nasıl meydana geldiği, denizler ve hava koşullarının etkisiyle yeryüzünü... Yaşayan Gezegen Prof.Dr. Osman ÇAKMAK. Dünya'mız, fezadaki yörüngesinde saniyede 30 kilometrelik bir hızla yol alıyor. Şimdi 90 kilometre, şimdi de 180 kilometre yol aldık! Yolculuğa sistemin en dışından başladığınızı farz edelim. İlk karşılaşacağınız gezegen Plüton'dur. Bu gezegen de oldukça "soğuk"tur: Yüzey sıcaklığı -218 °C civarındadır. Üzerinde yaşadığımız dünya diğer gezegenlerden çeşitli yönlerden farklıdır. Akıllı yaşam barındıran tek gezegen. Yüzeyindeki su ve gezegeni saran atmosfer tabakası olması. Oku- Öğren - İzle - Dinle | TekrarBekleriz.com. Yaşadığımız Gezegen Dünyayı Daha İyi Tanıyalım. Bizler yaşadığımız dünya da öyle bir dengenin içinde nefes alıyoruz ki bunu bilmemiz gelecek......