ParionAntik Troas'ın Parlayan Kenti

ParionAntik Troas'ın Parlayan Kenti
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-01-01
YAZAR
ISBN 6054701056
DOSYA FORMATI 8,69 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap, Troas Bölgesi’nin kuzey-doğusunda yer alan antik Parion kenti (Çanakkale-Biga-Kemer Köyü) arkeolojik kazılarının başlangıç ve ilk beş yıllık çalışma döneminin öyküsüdür. İda’da (Kazdağı) büyüyen ve gençliği burada geçen Parionlu Paris’in kentidir PARİON. Paris, Troia kralı Priamos’un küçük oğludur ve Troia’nın başına felaketler getirecek diye bir bebek iken İda’ya bırakılmış, ancak sonradan yolu Parion’a düşmüş ve Parion’da yetişmiştir.Uzun süren sahipsizlik ve suskunluğundan kurtarılan kent, 2005 yılında başlayan kazma-kürek sesleriyle derin uykusundan uyandırılıp, arkeoloji dünyasına tanıtılıyor. 2005 yılından itibaren Güney Nekropol’de başlatılan ve her gün biraz daha genişleyerek sürdürülen Güney Nekropolü, Tiyatro, Roma Hamamı, Yamaç yapısı, Odeion ve Sondaj Bölgesi ve Termik Santral Arkeopark projesi olmak üzere yedi alanda yürütülen çalışmalarla uyuyan dev Parion, üzerine yığılmış sessiz topraklardan silkelenerek uyanıyor ve bilim insanına gizemli kapılarını açıyor. Yaşanılan tüm zorluklara karşın “Bir sevdadır Parion…” düşüncesiyle, kolay elde edilmeyen bir başarıyla ve özveriyle kazılıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz ParionAntik Troas'ın Parlayan Kenti i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap ParionAntik Troas'ın Parlayan Kenti.

... Kenti Parion Hakkında Bilgiler. Bu kitap, Troas Bölgesi'nin kuzey-dogusunda yer alan antik Parion kenti Çanakkale-Biga-Kemer Köyü arkeolojik kazilarinin baslangiç ve ilk bes yillik çalisma döneminin öyküsüdür ... Antik Troas'ın Parlayan Kenti Parion, Kolektif Fiyatı... | Kitap365.com ... . Antik Troas'ın Parlayan Kenti Parion. Kolektif. Yayınevi: Ege Yayınları. Troas bölgesinin önemli antik kentlerinden Parion`da 2005 yılından beri Prof, Dr. Cevat BAŞARAN başkanlığındaki ekip tarafından gerçekleştirilen kazıların ilk beş yılının yansıtıldığı "ANTİK TROASIN... "Parion. Antik Troyas'ın parlayan kenti.", Cevat Başaran, Ege Yayınları, İst., 2013. 'Bu kitap, Troas Bölgesi?nin kuzey-doğusunda yer alan antik Parion kenti (Çanakkale-Biga-Kemer Köyü) arkeolojik... Bir Ank ... Antik Troas'ın Parlayan Kenti Parion Satın Al | OdaKitap.com ... ... "Parion. Antik Troyas'ın parlayan kenti.", Cevat Başaran, Ege Yayınları, İst., 2013. 'Bu kitap, Troas Bölgesi?nin kuzey-doğusunda yer alan antik Parion kenti (Çanakkale-Biga-Kemer Köyü) arkeolojik... Bir Ankaralı Tüccarın Kentine Katkıları: İbadullah Vakfı. Ali Kılcı. Ürün Sepetinize Eklendi! Antik Troas'ın Parlayan Kenti Parion. 102,00 TL. Antik Troas'ın Parlayan Kenti Parion ürününe ait fiyat, resim ve detay bilgileri ile bu ürüne benzer farklı markalara ait modeller. Antik Troas'ın Parlayan Kenti Parion. Marka Kitap. Antik Troas'ın Parlayan Kenti Parion (Ciltli)1997-2009 Yılları Yüzey Araştırmaları, Kazı ve Restorasyon Çalışmaları. Antik Troas'ın Parlayan Kenti Parion (Ciltli)1997-2009 Yılları Yüzey Araştırmaları, Kazı ve Restorasyon Çalışmaları. Antik Tr...