Tuna Güzellemesi

Prof. Dr. A. Haluk Dursun

Tuna Güzellemesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-10-31
YAZAR Prof. Dr. A. Haluk Dursun
ISBN 9757663999
DOSYA FORMATI 12,74 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yahya Kemal, ısrarla "Türk'ün gönlünde dağ varsa Balkan'dır, nehir varsa Tuna'dır" diyor. Acaba gerçekten öyle mi? Üstadın 'Türk' kavramı ne şekilde oluşmuş, 'Türk' deyince neyi, kimi, kimleri kastetmiştir? Yoksa koskoca Yahya Kemal herkesi kendisi gibi mi zannetmekte? Bir Balkan Türk'ü olarak Türk'ün coğrafyasını Rumeli'den, dağını Balkan'dan, nehrini Tuna'dan mı ibaret saymaktadır? Gelin, isterseniz soyunda sopunda hiç Rumelilik bulunmayan "suyun öte yanından" aileye gelme birkaç muhacir gelin dışında yakın çevresi hep Anadolu'dan olan birisi sıfatıyla, durumu bir de biz değerlendirelim. Ama konuyu çok dağıtmamak amacıyla dağları, yani Balkan'ı bir tarafa bırakıp, sadece şöyle bir Tuna'ya göz atalım. Bizim gönlümüzde neyi var, neyi yok hele bir ağırlığını tartalım, sonra yola revan olup aheste aheste kültür coğrafyamızda bir dolaşalım, Tuna'yı arayalım.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tuna Güzellemesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tuna Güzellemesi.

...nıyor:Türk'ün nehri hangisidir? Haluk Dursun'un 'Tuna Güzellemesi' adlı yapıtı birkaç bölümden oluşuyor ... Tuna Güzellemesi Haluk Dursun ... . Haluk Dursun'un 'Tuna Güzellemesi' adlı yapıtında yer alan konu başlıkları şöyle sıralanıyor:Türk'ün nehri hangisidir? Yoksa koskoca Yahya Kemal herkesi kendisi gibi mi zannetmekte? Bir Balkan Türk'ü olarak Türk'ün coğrafyasını Rumeli'den, dağını Balkan'dan, nehrini Tuna'dan mı ibaret saymaktadır? Kalk o kirli döşekten, yatağına dön Tuna!... Yeniden doğmak için gün misali sön Tuna!... ( Tuna Güzellemesi başlıklı yazı M.Nihat Malkoç tarafın ... Tuna Güzellemesi Haluk Dursun Gezi Rehberi Fiyatı ve... - GittiGidiyor ... ... Yeniden doğmak için gün misali sön Tuna!... ( Tuna Güzellemesi başlıklı yazı M.Nihat Malkoç tarafından 27.06.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Tuna Güzellemesi arıyorsan site site dolaşma! Tuna Güzellemesi. 200TL ve üstü alışverişlerde 25TL indirim kuponu: Akakce25ideStokta 5 adetSon güncelleme: 16 dakika önce idefix. Tuna Güzellemesi. Marka : Kapı Yayınları. Bizim gönlümüzde neyi var, neyi yok hele bir ağırlığını tartalım, sonra yola revan olup aheste aheste kültür coğrafyamızda bir dolaşalım, Tuna'yı arayalım. Yoksa koskoca Yahya Kemal herkesi kendisi gibi mi zannetmekte? Bir Balkan Türk'ü olarak Türk'ün coğrafyasını Rumeli'den, dağını Balkan'dan, nehrini Tuna'dan mı ibaret saymaktadır? 21.70 TL. Yoksa koskoca Yahya Kemal herkesi kendisi gibi mi zannetmekte? Bir Balkan Türk'ü olarak Türk'ün coğrafyasını Rumeli'den, dağını Balkan'dan, nehrini Tuna'dan mı ibaret saymaktadır? Haluk Dursun'un 'Tuna Güzellemesi' adlı yapıtı birkaç bölümden oluşuyor. Haluk Dursun'un 'Tuna Güzellemesi' adlı yapıtında yer alan konu başlıkları şöyle sıralanıyor:Türk'ün nehri hangisidir? Bizim gönlümüzde neyi var, neyi yok hele bir ağırlığını tartalım, sonra yola revan olup aheste aheste kültür coğrafyamızda bir dolaşalım, Tuna'yı arayalım. Tuna Güzellemesi Haluk Dursun. Tuna Güzellemesi. Tuna Güzellemesi. Haluk Dursun. Kubbealtı Yayınları. Yoksa koskoca Yahya Kemal herkesi kendisi gibi mi zannetmekte? Bir Balkan Türk'ü olarak Türk'ün coğrafyasını Rumeli'den, dağını Balkan'dan, nehrini Tuna'dan mı ibaret saymaktadır? Tuna Güzellemesi. Yayınevi. : Kubbealtı Yayınları. Kültür târihçisi Halûk Dursun, kültür târihimizde Tuna'nın ve öbür nehirlerin bir değerlendirmesini yapıyor. TUNA GÜZELLEMESİ. Kitap Bilgisi. Alıntılar. Bizim gönlümüzde neyi var, neyi yok hele bir ağırlığını tartalım, sonra yola revan olup aheste aheste kültür coğrafyamızda bir dolaşalım, Tuna'yı arayalım. Yoksa koskoca Yahya Kemal herkesi kendisi gibi mi zannetmekte? Bir Balkan Türk'ü olarak Türk'ün coğrafyasını Rumeli'den, dağını Balkan'dan, nehrini Tuna'dan mı ibaret saymaktadır? Tuna Güzellemesi. — By Gezgin Rehberler23 Şubat 2016mode_comment0 Comments. Kitaplığı, Haluk Dursun, Kapı Yayınları, Kitap, Rumeli, Tuna, Tuna Güzellemesi, Tuna Nehri, Yahya Kemal....