Karadeniz Rumları ve Yunanistan

Tuğba Eray Biber

Karadeniz Rumları ve Yunanistan
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-10
YAZAR Tuğba Eray Biber
ISBN 6059787499
DOSYA FORMATI 11,53 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Milli Mücadele’nin başarıya ulaşabilmesi için lojistik desteğin iyi durumda olması gerekiyordu. Bu lojistik destek, Karadeniz üzerinden yapılıyordu. Batı cephesinde Türk-Yunan savaşı devam ederken Ankara Hükümeti’nin Rusya’dan yaptığı silah sevkiyatını engellemek için Yunan gemileri Karadeniz’e çıkarak abluka uygulamaya çalıştı......Yunan gemileri, Karadeniz’deki Türklere ait deniz vasıtalarını taciz ederek bazı şehirleri bombaladı. Yunanistan’ın bu faaliyetlerinin yanı sıra yerli Rumları örgütlemesi Ankara Hükümeti’nin, bazı önlemler almasını zorunlu kıldı. Yunanlıların bir çıkarma yapmaları halinde onlara katılmalarından kuşku duyulan kıyı Rumları, içerilere gönderildi.Bu kitapdönemin bilinmeyenleriniyeni bilgiler ışığında ortaya koymaktadır. 20. YY başlarındaki Türk- Rum münasebetine Tarih alanında olduğu kadar sosyalve kültürel alanda dadikkat çekmekte, temellerini ve mücadelenin ipuçlarını okuyucuyaakıcı ve keyifli bir dille vermektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Karadeniz Rumları ve Yunanistan i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Karadeniz Rumları ve Yunanistan.

... deniz vasıtalarını taciz ederek bazı şehirleri bombaladı ... Karadeniz Rumları ve Yunanistan - Tuğba Eray Biber - Fiyatı & Satın... ... . Yunanistan'ın bu faaliyetlerinin yanı sıra yerli Rumları örgütlemesi Ankara Hükümeti'nin... 19.60 TL. Yunan gemileri, Karadeniz'deki Türklere ait deniz vasıtalarını taciz ederek bazı şehirleri bombaladı. Yunanistan'ın bu faaliyetlerinin yanı sıra yerli Rumları örgütlemesi Ankara Hükümeti'nin... Atina'da karşılaştığım bir Rum'un Karadeniz'e gönderdiği su. Yüzyıl önce 'nüfus mübadelesi' ile Karadeniz'den Yunanis ... Karadeniz Rumları ve Yunanistan, Tuğba Eray Biber » Satın... - Kidega ... . Yüzyıl önce 'nüfus mübadelesi' ile Karadeniz'den Yunanistan'a göç eden ve günümüzde de Yunanistan'da yaşayan Karadenizli ... 25.27 TL. Karadeniz Rumları ve Yunanistan - Milli Mücadele'nin başarıya ulaşabilmesi için lojistik desteğin iyi durumda olması gerekiyordu. 21.56 TL. Yunan gemileri, Karadeniz'deki Türklere ait deniz vasıtalarını taciz ederek bazı şehirleri bombaladı. Yunanistan'ın bu faaliyetlerinin yanı sıra yerli Rumları örgütlemesi Ankara Hükümeti'nin... Yunan gemileri, Karadeniz'deki Türklere ait deniz vasıtalarını taciz ederek bazı şehirleri bombaladı. Yunanistan'ın bu faaliyetlerinin yanı sıra yerli Rumları örgütlemesi Ankara Hükümeti'nin... Karadeniz Rumları Ve Yunanistan, akademik kitaplar kategorisinde ücretsiz kargo ve 33 TL indirimli fiyatla. Karadeniz Rumları ve Yunanistan. Ürün Puanı: Yükleniyor... Yunan gemileri, Karadeniz'deki Türklere ait deniz vasıtalarını taciz ederek bazı şehirleri bombaladı. Yunanistan'ın bu faaliyetlerinin yanı sıra yerli Rumları örgütlemesi Ankara Hükümeti'nin... Tuğba Eray Biber kaleme aldığı Karadeniz Rumları ve Yunanistan adlı eseri ücretsiz ve hızlı kargo güvencesiyle Halkkitabevi'nden hemen satın al. Karadeniz Rumları ve Yunanistan kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji.com'dan sipariş verebilirsiniz. Yunanistan'ın bu faaliyetlerinin yanı sıra yerli Rumları örgütlemesi Ankara Hükümeti'nin, bazı önlemler almasını zorunlu kıldı. Karadeniz Rumları ve Yunanistan 9786059787499 Yeditepe Yayınevi....